Jacek Jaśkowiak pojechał z braćmi Collins. Dla chorej na SMA Amelki

Jacek Jaśkowiak z braćmi Collins fot. FB J. Jaśkowiak

Amelka ma dwa lata, mieszka w Legnicy i choruje na SMA. Słynni bracia Collins, którzy tez pochodzą z Legnicy, postanowili wsiąść na rowery, by pomóc zebrać pieniądze na leczenie dziewczynki. W poznańskiej części trasy towarzyszył im prezydent Jacek Jaśkowiak.

Bracia Collins postanowili pokonać trasę z Sopotu do Legnicy na rowerach, by w ten sposób wypromować akcję „Wyścig z czasem” zorganizowaną przez Fundację Braci Collins, która ma na celu zebranie pieniędzy na nierefundowaną terapię genową dla Amelki Gmyrek. Amelka choruje na SMA – rdzeniowy zanik mięśni spowodowany mutacją genetyczną. Zanik mięśni sprawia, że chora osoba przestaje chodzić, siedzieć, mówić, a w końcu także oddychać. Na terapię potrzeba 9 mln zł, a na razie zebrano dopiero nieco ponad 3 mln. Czasu jest niewiele, bo SMA to choroba, która zabija bardzo szybko, jeśli się podejmie leczenia. A akurat u Amelki terapia genowa jest ogromną szansą.

Bracia postanowili pomóc dziewczynce, która pochodzi z Legnicy, jak i oni, w ramach swojej fundacji charytatywnej. Do tej pory pomogli wielu chorym dzieciom, a w 2017 roku wyremontowali karetkę przeznaczoną do szkolenia z zakresu resuscytacji, którą przekazali Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Teraz postanowili wsiąść na rowery, by pomóc Amelce, a część poznańskiej trasy przejechał z nimi Jacek Jaśkowiak.

„Bracia Collins swoją popularność wykorzystują do tego, by pomagać” – napisał w mediach społecznościowych. – „Dla chorującej na rdzeniowy zanik mięśni Amelki wsiedli na rowery i wyruszyli w podróż z Sopotu do Legnicy, zachęcając po drodze do wspierania zbiórki środków na terapię, dzięki której dziewczynka może wyzdrowieć. Cieszę się, że mogłem się do tej akcji przyłączyć. Wierzę w dobre serca poznanianek oraz poznaniaków. Mam nadzieję, że brakujące 5 mln zł uda nam się wspólnie uzbierać”.

https://www.facebook.com/PrezydentJaskowiak/posts/3134469556789669

Dziś braci Collins będzie można spotkać także w Lesznie.

Podziel się:

Ostatnio dodane: