Jacek Jaśkowiak o spocie PiS na temat poznańskich remontów: “nie ustają w wysiłkach, by zrobić antyreklamę”

Jacek Jaśkowiak fot. K. Adamska

Przed wiecem Donalda Tuska radna Klaudia Strzelecka z PiS opublikowała spot o Poznaniu, w którym pokazała obrazki rozkopanego Poznania i proponowała, żeby takie miasto zobaczył lider PO. Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak nazwał to “głupawymi filmikami”.

Wiec Donalda Tuska odbył się w Poznaniu 16 czerwca i tego samego dnia radna Klaudia Strzelecka opublikowała swój spot. “Poznań to taka PO w Pigułce” – napisała radna na Facebooku. – “Jak tu się żyje? Jaką propozycję ma dla nas Platforma Obywatelska?
Sami zobaczcie”. W spocie radna szerzej rozwinęła swoją myśl, twierdząc, że Poznań jest rozkopany wzdłuż i wszerz, remonty są nieskoordynowane, trwają już 6 lat, jest chaos i bałagan. To, jej zdaniem, jest działanie typowo platformerskie.

Spot skomentował na swoim profilu na FB prezydent Jacek Jaśkowiak.
“PiS z ministrem Szynkowskim i radną Strzelecką na czele, nie ustają w wysiłkach, by zrobić Poznaniowi antyreklamę, marnują czas i pieniądze na głupawe filmiki, a turyści i tak chcą przyjeżdżać do naszego miasta” – napisał na swoim profilu na FB. – “W maju obłożenie poznańskich hoteli było jeszcze większe niż w kwietniu (wzrost z 67,6% do 72%). Zgodnie z naszymi przewidywaniami przegoniliśmy Kraków i teraz ustępujemy już tylko Warszawie i to zaledwie o 0,7%. Nasza polityka, ściąganie do Poznania dużych imprez, takich jak choćby Impact, organizacja wydarzeń sportowych i kulturalnych, przynosi efekty. Jestem przekonany, że w czerwcu, wynik będzie równie dobry. Tylko odbywający się w ten weekend Pyrkon przyciągnął około 50 tys. gości z całego kraju. Równolegle rozgrywał się triathlon, czy miting lekkoatletyczny na Golęcinie. A sporo imprez jeszcze przed nami. Niezmiennie zapraszam do Poznania”!

Podziel się: