Jacek Jaśkowiak fot. UMP

Jacek Jaśkowiak: “Mam nadzieję, że papież zniesie celibat”

Podziel się!

Jacek Jaśkowiak odniósł się do głośnego filmu Tomasza Sekielskiego: “Tylko nie mów nikomu”. – Nie wierzę w to, że polscy hierarchowie poradzą sobie z pedofilią w polskim Kościele – uważa prezydent Poznania.

Filmem obecnie żyje cała Polska. Dziennikarz śledczy Tomasz Sekielski zebrał relacje ofiar pedofilii w polskim Kościele oraz pokazał jak funkcjonują po latach od tych zdarzeń. Ze względu na to, że nikt nie chciał filmu opublikować ani sponsorować, Sekielski musiał zorganizować publiczną zbiórkę pieniędzy, a sama produkcja została udostępniona do obejrzenia za darmo na YouTubie.

Reklama

Zaraz po publikacji w sieci zaroiło się od komentarzy. Swoje oświadczenia wydali również duchodni, którzy przeprosili ofiary za poniesione krzywdy (więcej można przeczytać tutaj, a dodatkowo zobaczyć film w całości).

Teraz produkcję postanowił skomentować również Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. – Obejrzałem film Siekielskich. Życzę papieżowi Franciszkowi długiego pontyfikatu. Mam nadzieję, że zniesie celibat. Nie wierzę w to, że polscy hierarchowie poradzą sobie z pedofilią w polskim Kościele. Nie wiem, czy możliwa jest instytucja komisarycznego episkopatu. Dziwisz, Nycz, Jędraszewski, Głódź i wielu innych będą pozorować działania zwalczające zjawisko pedofilii w Kościele – uważa Jaśkowiak.

Reklama

Podziel się!

11
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
g:DemaskowanieChrześcijaństwa
Gość
g:DemaskowanieChrześcijaństwa

a może dosyć podlizywania się owczarni? Przecież oni i tak za jakiś czas się Spolonizują – a na mafię watykańską będa pluć

misia
Gość
misia

ateista martwi się o kościół. martw się o swoje gardło.

z Jeżyc
Gość
z Jeżyc

ten to już do końca POrąbany kompletnie.

asd
Gość
asd

fakt ! jest

ewa
Gość
ewa

Też mam taką nadzieję.

ewa
Gość
ewa

Też mam taką nadzieję.

as
Gość
as

Czyżby jaskowiak chciał zostać księdzem? A na poważnie – ojcowie, ojczymowie, wujkowie, partnerzy matek, trenerzy, nauczyciele, itd, itp…… gwałcący dzieci nie żyją w celibacie, panie jaśkowiak. Więc nie opowiadaj pan bzdur.

Zibi
Gość
Zibi

Jakowiak zajmi się lepiej polityką i Poznaniem

Iwona
Gość
Iwona

Papież wie co ma robić., nie potrzebuje doradców.

emeryt
Gość
emeryt

TAK, TAK, A RZąD POLSKI ZNIESIE, ZLIKWIDUJE FUNDUSZ KOŚCIELNY. NALEŻY TEZ PRZESTAĆ PŁACIĆ PRZEZ RZĄD POLSKI ZUS DLA FUNKCJONARIUSZY KOŚCIOŁA.

fela
Gość
fela

Jaskowiak robi co moze by wykonczyc KK

Reklama