Jacek Jaśkowiak fot. UMP

Jacek Jaśkowiak: Liczę, że w przyszłości będzie więcej kobiet w polityce

– Wasz głos jest potrzebny, wasz głos jest silny, bo macie często więcej odwagi niż mężczyźni do wyrażania swoich poglądów. Dziękuję Wam za to wszystko! – powiedział Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, podczas otwarcia Kongresu Kobiet.

Kongres jest okazją do poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. roli kobiet w życiu publicznym, ich aktywności zawodowej, wyzwań z jakimi muszą się mierzyć czy pasji, dzięki którym mogą się realizować i spełniać swoje marzenia. W ramach Kongresu przewidziano ponad 30 dyskusji panelowych z udziałem m.in. Katarzyny Kierzek-Koperskiej, zastępczyni prezydenta Poznania, Iwony Guzowskiej, polskiej bokserki i kickboxerki czy aktorki Anity Sokołowskiej.

– Przed nami wyjątkowy rok, bo to on zadecyduje m.in. o tym, jakie prawa będą miały kobiety w następnych pokoleniach czy jakie będzie nasze miejsce w Europie. Mam jednak nadzieję, że tak jak to miało miejsce w wyborach samorządowych, tak również w wyborach do parlamentu, panie mocno się zaangażują i będą uczestniczyły w różnych, trudnych dyskusjach. Cieszę się, że kobiety mają więcej odwagi niż mężczyźni i rozumiem, że mając odmienne poglądy często dochodzi do kłótni – ale owszem spierajcie się, miejcie różne punkty widzenia, ale potrafcie wykazać wolę do jednoczenia sił. To naprawdę wyjątkowy rok! – mówił do zgromadzonych podczas otwarcia Jacek Jaśkowiak.

Autor: UMP

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze