Jacek Jaśkowiak i przedszkolacy zasadzili drzewo dla WOŚP

sadzenie drzewa dla WOŚP fot. UMP

Niepubliczne przedszkole „Cytryna” wylicytowało podczas WOŚP wspólne sadzenie drzewa z prezydentem Jackiem Jaśkowiakiem – i wylicytowane drzewo zostało właśnie posadzone w parku im. F. Chopina, a obok stanęła tabliczka informacyjna.

Przedszkole kwotą ponad 3 tysięcy złotych przelicytowało innych chętnych podczas aukcji towarzyszącej 31. Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przypomnijmy, że w tym roku zbierano pieniądze na zakup sprzętu do walki z sepsą.

– Serdecznie dziękuję przedszkolu „Cytryna” za przekazanie tak poważnej kwoty na ten niezwykle szczytny cel – mówił prezydent. – Pieniądze pomogą Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w zakupie nowoczesnego sprzętu, który ułatwi rozpoznanie sepsy i umożliwi uratowanie życia i zdrowia wielu pacjentów.

Ustalono czas i miejsce posadzenia drzewa oraz jego gatunek. W oznaczonym czasie, czyli 26 kwietnia, dzieci z przedszkola „Cytryna” wraz z opiekunami stawiły się w parku im. F. Chopina, bo to właśnie tam miało zostać zasadzone drzewo, jak ustalił Zarząd Zieleni Miejskiej. Drzewo już czekało – to tulipanowiec amerykański, który uzupełni kolekcję tych drzew już rosnących na terenie parku. Ma piękne, ozdobne liście i duże, zielono-żółte kwiaty, które pojawiają się w maju i czerwcu. Stąd zresztą nazwa drzewa, bo kwiaty swoim kielichowatym kształtem przypominają tulipany.

Tulipanowiec został uroczyście zasadzony wspólnymi wysiłkami dzieci i prezydenta, a obok drzewa stanęła tabliczka informująca, że zasadziły go dzieci i opiekunowie z przedszkola „Cytryna” dzieki zwycięstwu w aukcji WOŚP.

Podziel się:

Ostatnio dodane:

Wydarzenia w Wielkopolsce: