Ja, wolny człowiek – koncert Piotra Bukartyka w duecie z Krzysztofem Kawałko

Niedzielny wieczór rozbrzmiewał piosenkami Piotra Bukartyka występującym w duecie z Krzysztofem Kawałko w Klubie Blue Note w Poznaniu. Artyści zaprezentowali obszerne fragmenty najnowszej płyty „Ja, wolny człowiek” oraz utwory starsze, które zostały w naszej pamięci.

Tak Piotr Bukartyk pisze o swojej najnowszej płycie „Ja, wolny człowiek”:

„Chciałbym móc powiedzieć, że tą płytą zamykam pewien rozdział, ale wiem, że ten rozdział wolałby, żebym to ja się zamknął. Oto skromny wybór napisanych niedawno, mało tanecznych piosenek. Nagraliśmy je „na setkę”, bo każda z nich miała w radio właśnie taką premierę – nie słyszałem Waszej reakcji, ale wiedziałem, że nie jestem sam i że nie śpiewam w próżnię. Ostatnio, tak jak wielu z Was czuję, że gadam do ściany. Chyba właśnie o tym jest ta płyta – pamiątka z czasów, które będę chciał zapomnieć”.

Piotr Bukartyk jest obecny na polskiej scenie muzycznej od ponad 30 lat. Jego twórczość jest opowieścią o codziennym życiu, prozaicznych sytuacjach, które nas spotykają, ale i też trochę o miłości. Wszystkie historie oprawione są niebanalnym tekstem oraz wspaniałą aranżacją muzyczną, nad którą czuwa Krzysztof Kawałko. Dzięki temu, każdy koncert jest niesamowitą podróżą w świat muzyki. Pomiędzy piosenkami Piotr Bukartyk wprowadzał słuchaczy w tematy, których dotyczyły utwory, wtrącając niejedną anegdotę.

Organizatorem koncertu był Impresariat Muzyczny Duo.

 

Podziel się: