Interwencja policji w Wielkopolsce. „Chwycił zapalniczkę i zaczął krzyczeć, że wysadzi mieszkanie”

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Najpierw miał kierować groźby pozbawienia życia pod adresem swojej partnerki, a później wyrwać piec gazowy i próbować go podpalić, by wysadzić w powietrze kamienicę. 47-letni mieszkaniec Gniezna podejrzany o to wszystko trafił do aresztu na trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło pod koniec kwietnia 2023 roku w jednym z mieszkań kamienicy na osiedlu Grunwaldzkim w Gnieźnie.
– Nietrzeźwy 47-latek wpadł w złość, uszkodził telewizor, zaczął grozić bliskim pozbawieniem życia, a następnie wyrwał piec gazowy znajdujący się w łazience – wylicza asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy policji w Gnieźnie. – Na tym nie koniec, agresor chwycił zapalniczkę i zaczął krzyczeć, że wysadzi mieszkanie. Jeden z członków rodziny wyrwał mu zapalniczkę, następnie na miejsce wezwano służby. Przyjechali strażacy, którzy zakręcili dopływ gazu i wody, a pracownicy Pogotowia Gazowego naprawili instalację gazową.

Sprawca zdążył w tym czasie wyjść z mieszkania, ale policjanci szybko go znaleźli i zatrzymali na jednej z głównych ulic niedługo po zdarzeniu. Był pijany.
– Zatrzymany, z uwagi na problemy zdrowotne przez kilka dni przebywał w szpitalu – wyjaśnia Anna Osińska. – Po jego opuszczeniu został zatrzymany, a prokurator przedstawił mu zarzuty dotyczące kierowania gróźb pozbawienia życia wobec partnerki oraz sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa na mieszkańców kamienicy poprzez wyrwanie pieca gazowego i usiłowanie podpalenia go.

Sąd Rejonowy w Gnieźnie zdecydował o aresztowaniu 47-latka na 3 miesiące. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Gnieźnie.

Podziel się:

Ostatnio dodane: