Innowatorzy poszukiwani. Czeka sto miejsc pracy!

komputer fot. StartupStock Photos, pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Poznański instytut Technologiczny w 2023 roku chce zatrudnić 100 innowatorów. Jednostka realizuje program Sieci Badawczej Łukasiewicz, która w całej Polsce zamierza zatrudnić nawet 2000 naukowców.

– Rynek potrzebuje innowacji opartych o naukową wiedzę – wyjaśnia Arkadiusz Kawa, dyrektor Łukasiewicz-PIT. – Świadczą o tym choćby Wyzwania Łukasiewicza, które mogą nam rzucić firmy poszukujące rozwiązania konkretnego problemu technologicznego lub procesowego. W ciągu 15 dni roboczych bezpłatnie proponujemy rozwiązanie, rekomendujemy zespół ekspertów i zaplecze aparaturowe do prowadzenia prac B+R. Do tej pory ponad 800 firm skorzystało już z proponowanych przez naukowców Łukasiewicza rozwiązań.

Naukowcy Sieci Badawczej Łukasiewicz pracują przy krajowych i międzynarodowych projektach, tworząc rozwiązania dla niemal każdej dziedziny gospodarki – stąd też coraz większe zapotrzebowanie na pracowników. Takich, którzy będą tworzyć kolejne innowacyjne rozwiązania.

– W ciągu roku planujemy stworzyć 100 nowych etatów dedykowanych specjalistom i ekspertom z wybranych dziedzin, w ramach których funkcjonuje Łukasiewicz-Poznański Instytut Technologiczny – mówi Krystyna Sawczuk, kierownik Działu HR w instytucie. – Kładziemy nacisk szczególnie na te osoby, które wykazują się kreatywnością i innowacyjnością, a ich idee mają potencjał komercjalizacyjny.

Nowi zatrudnieni dołączą do zespołów prowadzących zaawansowane projekty badawcze, także w obsadzie międzynarodowej, np. w ramach Horyzontu Europa. Potrzebni są specjaliści ds. badań i projektowania rozwiązań IT w zakresie sztucznej inteligencji, programowania systemów (np. Lotus, PHP Developer, Java in.) oraz analitycy biznesowi i eksperci ds. logistyki. Oferty pracy można znaleźć na stronie internetowej instytutu.

Sieć Badawcza Łukasiewicz to jedna z największych sieci badawczych w Europie składająca się z 22 instytutów a w nich 4500 naukowców i inżynierów, którzy tworzą innowacyjne rozwiązania, pozwalające uzyskać przewagę w biznesie. Łukasiewicz-Poznański Instytut Technologiczny prowadzi badania w sześciu obszarach: transformacji cyfrowych, technologii rolniczej i spożywczej, technologii drewna, obróbki plastycznej, logistyki i nowoczesnych technologii oraz pojazdów szynowych. Jest drugim pod względem wielkości instytutem w Sieci Badawczej Łukasiewicz.

Podziel się:

Ostatnio dodane: