Policja fot. ilustracyjne Sławek Wąchała

Impreza nastolatków z alkoholem. Dwóch z nich trafiło do szpitala

Najpierw namówili dorosłego, by kupił im alkohol, później upili się, a nagranie z imprezy wrzucili do sieci. Ale impreza nie skończyła się dobrze: dwóch nastolatków wylądowało w szpitalu, a całą sprawą zajęła się policja.

Wszystko zaczęło się od tego, że trzech nastolatków w wieku 15 i 16 lat postanowiło świętować ferie alkoholem. Imprezę zaplanowali na 13 stycznia, a jak ustaliła chodzieska policja, alkohol dostali od osoby dorosłej. Było go na tyle dużo, że dwóch z nich trafiło do chodzieskiego szpitala w stanie mocnego upojenia alkoholowego.

Nastolatkowie nagrali też filmik, który zamieścili w sieci, który zdobył szaloną popularność wśród ich kolegów i sąsiadów z Chodzieży. A policjantom, gdy go obejrzeli, wiele wyjaśnił, jeśli chodzi o przebieg imprezy.

Teraz chodzieska policja, jak wyjaśnił mł. asp. Dariusz Szęfel, prowadzi dwa postępowania w tej sprawie. Pierwsze dotyczy osoby dorosłej, która udostępniła alkohol nastolatkom – grozi jej za to grzywna lub nawet kara więzienia do dwóch lat. Drugie to wnioski do sądu rodzinnego, bo wszyscy trzej bohaterowie filmiku i imprezy są nieletni. Sąd ma ustalić stopień ich demoralizacji i od tego będzie zależeć kara.

Źródło: chodziez.naszemiasto.pl