Ile zarobią nauczyciele?

Nowe stawki wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli są już znane. Minimalne wynagrodzenie zasadnicze od września będzie wynosiło od 2782 do 3817 zł.

Zgodnie z nowelizacją Karty nauczyciela od września średnie wynagrodzenia nauczycieli w poszczególnych grupach awansu zawodowego wzrastają o 9,6 proc. Teraz minister proporcjonalnie podwyższył wysokość minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego, które jest jednym ze składników średniego wynagrodzenia.

Od września nauczycielowi stażyście z przygotowaniem pedagogicznym i tytułem magistra będzie przysługiwała pensja zasadnicza w wysokości 2782 zł. W przypadku nauczyciela kontraktowego będzie to 2862 zł, mianowanego 3250 zł, a dyplomowanego – 3817 zł.Średnie wynagrodzenie w grupie nauczycieli stażystów będzie musiało wynosić 3338 zł, kontraktowych – 3705 zł, mianowanych – 4806 zł, a dyplomowanych – 6141 zł.

Rozporządzenie płacowe rozszerza również uprawnienia do dodatku za wychowawstwo na nauczycieli przedszkolnych. Jego wysokość ustalą organy prowadzące w regulaminach wynagradzania.

Rozporządzenie, a wcześniej nowelizacja Karty nauczyciela to realizacja rządowej obietnicy podwyższenia nauczycielskich pensji. Podczas strajku w szkołach oświatowa „Solidarność” zgodziła się na podwyżkę 9,6 proc.; ZNP i FZZ postulowały wyższy wzrost, co przypomniały w trakcie opiniowania rozporządzenia. Rozporządzenie płacowe ukazało się w Dzienniku Ustaw.

PAP, el

Daj znać innym

4
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Pracownik na umowie o dzieło
Gość
Pracownik na umowie o dzieło

Ładna podwyżka, ponad 6000 podstawy na umowie o pracę, plus premie i prawie 2 miesiące wakacji. Mało która grupa zawodową może liczyć na takie traktowanie. Gratulacje dla nauczycieli

coach
Gość
coach

Witam typowego PISiura który wierzy w bajki

123
Gość
123

Czy jest jakaś inna grupa zawodowa ktorej wszyscy zaglądają do porfela tak jak nauczycielom? Te oszolomy politycy podaja jakieś dziwne nierealne kwoty brutto i szczuja nimi ludzi przez co nadtawiaja negatywnie do nauczycieli. Zajmijcie sie wlasnym portfelem i dajcie nauczycielom spokojnie pracować. Na rękę dostają połowę tego o czym głośno krzyczą pisiorki.

eksbelfer
Gość
eksbelfer

ha ha ha ….piękne bajeczki.To oczywiście netto:),…po odliczeniu podatku itp zostanie 2500.Za górami ,za lasami…..;)
Wszyscy będą chcieli teraz pracować w szkole…