Ile wyniesie 14. emerytura?

piknik PiS Połajewo, Jarosław Kaczyński fot. K. Adamska

Podczas pobytu w Paradyżu w województwie łódzkim Jarosław Kaczyński wziął udział w wojewódzkich dożynkach, podczas których podziękował rolnikom za ich trud. Powiedział też, że 14. emerytura w tym roku wyniesie 2200 zł netto.

Prezes PiS przypomniał, że 14. emerytura jest już świadczeniem stałym, zaznaczył jednak, że emeryturę w tej wysokości otrzymają tylko ci emeryci, których obecne świadczenie nie przekracza 2900 zł. Przy wyższych emeryturach będzie obowiązywała zasada złotówka za złotówkę – o ile emerytura będzie wyższa, o tyle ta “czternastka” będzie pomniejszana.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości podziękował rolnikom za to, że zachowali polską ziemię i produkują polską żywność, ale zaraz po tym skupił się na wyborach i referendum. Szczególnie namawiał do wzięcia udziału właśnie w referendum i zagłosowanie cztery razy “nie”. Wyjaśniał też, że w dwóch pierwszych pytaniach – burzenia muru na granicy z Białorusią i przyjęcia migrantów – chodzi o kwestie obrony polskich granic. Bo jego zdaniem trzeba walczyć o każdy centymetr kwadratowy Polski, już na granicy, a nie dopiero na linii Wisły. Uważa też, że Polaków w dzisiejszych czasach czeka wiele prowokacji.

Źródło: Wirtualna Polska

Podziel się: