Ile kosztuje kredyt gotówkowy?

Potrzebujesz pieniędzy? Nie chcesz lub nie masz możliwości pożyczyć gotówki od rodziny lub przyjaciół? Czeka Cię nagły wydatek? A może trafiłeś na okazję życia? W takiej sytuacji możesz skorzystać z kredytu gotówkowego oferowanego przez banki. Procedura jest bardzo prosta, a do tego zajmie Ci tylko kilka minut. Zastanawiasz się, ile będziesz musiał zapłacić za taką usługę? Wyjaśniamy!

Kredyt gotówkowy może być udzielony przez bank, a cały proces pożyczania pieniędzy jest regulowany przez prawo bankowe. Najczęściej zawierane są umowy na kredyty hipoteczne, które są przeznaczone na konkretne cele, tj. budowę lub zakup domu/mieszkania. Podobnie jest w przypadku kredytu gotówkowego – bank wymaga wskazania, na co zostaną przeznaczone pieniądze. Dowiedz się więcej.

Koszty kredytu gotówkowego

Co składa się na koszt pożyczki bankowej? Musisz liczyć się z tym, że każdy kredyt gotówkowy udzielany jest przez bank odpłatnie, dlatego będziesz musiał zwrócić nie tylko pożyczone pieniądze, ale także zapłacić za usługę.
Na całkowity koszt pożyczki składają się:

  • prowizja bankowa,
  • pożyczona gotówka,
  • odsetki,
  • koszty ubezpieczenia.

Aby obliczyć wysokość odsetek, musisz dowiedzieć się, ile wynosi oprocentowanie. Jednak samodzielnie obliczanie każdego parametru jest bardzo czasochłonne, zwłaszcza jeśli porównujesz kilka kredytów. Na szczęście istnieje RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Ten wskaźnik określa całkowity koszt kredytu w ujęciu rocznym. Im niższy, tym dla Ciebie lepiej.

Jak wybrać najlepszy kredyt na rynku?

Dobry kredyt, to… tani kredyt. Nikt nie lubi przepłacać. Dobry pomysł to skorzystanie z usług profesjonalnej porównywarki kredytów, którą znajdziesz np. na https://sowafinansowa.pl/pozyczki-bankowe/. Na podstawie informacji o tym, ile chcesz pożyczyć i na jak długo, system przedstawi dostępne oferty, RRSO każdej z nich i prognozowaną wysokość raty. Więcej informacji znajdziesz na stronie https://sowafinansowa.pl/artykuly/jak-obliczyc-rate-kredytu-gotowkowego/.

Uważnie porównaj dostępne oferty. Nie kieruj się wysokością raty ani oprocentowaniem. Najbardziej wiarygodny jest wskaźnik RRSO. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania powie Ci, ile będziesz musiał zapłacić za pożyczone pieniądze. Co ważne – RRSO bierze pod uwagę wszystkie koszty kredytu, więc nie musisz martwić się o to, czy coś przeoczyłeś.

Wybierz ofertę, która jest najbardziej atrakcyjna i przejdź na stronę banku – tam złożysz wniosek. Możesz także skontaktować się z konsultantem, który przeprowadzi Cię przez cały proces brania pożyczki. Następnie bank zweryfikuje Twój wniosek i jeśli decyzja będzie pozytywna, pieniądze trafią do Ciebie najczęściej następnego dnia.

Pamiętaj o tym, że bank będzie ma prawo odmówić Ci udzielenia kredytu gotówkowego, jeśli analityk źle oceni Twoje możliwości finansowe. Jednak dzieje się to naprawdę rzadko. Jeśli masz dobrą historię kredytową, spłacałeś raty na czas oraz nie miałeś dotychczas problemów z pożyczkami, możesz być spokojny.

Weź pożyczkę bankową szybką i bez większych formalności i ciesz się realizacją marzeń!

Artykuł sponsorowany