Ile było ślubów w 2022 roku w Poznaniu i gdzie je zawierano? Urząd opublikował dane

wesele fot. pexels, pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Urząd Miasta Poznania właśnie podsumował rok, jeśli chodzi o śluby. I okazuje się, że z roku na rok ich przybywa, coraz częściej też państwo młodzi decydują się na wzięcie ślubu poza budynkiem urzędu.

„Do końca 2022 roku udzielono 980 ślubów, z czego 570 konkordatowych” – informują miejscy urzędnicy. – „126 ceremonii odbyło się poza urzędem, w miejscu wybranym przez narzeczonych. W mijającym roku udzielono niemal 40 ślubów więcej niż w 2021 roku i prawie 200 więcej niż w 2020 roku”.

Jakie miejsca, poza urzędem, wybierano na złożenie sobie ślubnej przysięgi? Waga Miejska jest w trakcie remontu, tak samo jak płyta Starego Rynku, więc śluby odbywają się obecnie w pięknych, świeżo wyremontowanych i bardzo efektownych wnętrzach Biblioteki Raczyńskich przy placu Wolności.

Jednak byli i tacy państwo młodzi, którzy chcieli wziąć ślub w innym miejscu: wybierali restauracje, hotele, parki, ogrody przydomowe lub malownicze zakątki nad jeziorami. Miejsce na ślub musi bowiem spełniać pewne wymogi urzędowe: zapewnić zachowanie uroczystej formy oraz bezpieczeństwo osobom obecnym na uroczystości. Musi być także zadaszone oraz nagłośnione.

Wszystko wskazuje na to, że ślubów nadal będzie przybywać – na najbliższy rok zarezerwowano już około 400 terminów.

Podziel się:

Ostatnio dodane: