Hulajnogi elektryczne. Pojawią się nowe ograniczenia?

Podziel się!

Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii, w rozmowie z DGP stwierdziła, że będzie sugerowała przeniesienie hulajnóg elektrycznych na drogi rowerowe.

Jednocześnie minister podkreśliła, że hulajnogi miałyby zostać przeniesione “wyłącznie” na drogi rowerowe. Oznacza to, że elektryczne pojazdy zniknęłyby z chodników. Emilewicz chciałaby również wprowadzenia obowiązku noszenia kasków podczas jazdy oraz ustanowienia minimalnego wieku, który będzie upoważniał do korzystania z hulajnóg.

Minister zdradziła również, że już kilka miesięcy temu rozmawiała o tym problemie z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem i razem chcieli jeszcze przed sezonem wiosennym zająć się tym problemem. Jak już wcześniej pisaliśmy, rząd obecnie pracuje nad uregulowaniem hulajnóg, które szturmem zdobyły polskie miasta. Dla operatorów jest to bardzo zła wiadomość. Wprowadzenie sugerowanych przez minister Emilewicz rozwiązań oznaczałoby, że hulajnogi znacząco straciłyby na atrakcyjności. W wielu miastach (z mniejszą ilością ścieżek rowerowych) najprawdopodobniej skończyłoby się to wycofaniem ich z obrotu.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna


Podziel się!

Dodaj komentarz

avatar