Hubert Sobol podpisał kontrakt z Wartą Poznań

Młodzieżowy reprezentant Polski, napastnik Hubert Sobol został wypożyczony na rok do Warty Poznań z Lecha Poznań. – Postawiliśmy na bardzo perspektywicznego zawodnika, który zawsze strzela dużo goli – mówi dyrektor wykonawczy Warty Poznań Tomasz Wichniarek.

W piątek rano zawodnik podpisał kontrakt z „Zielonymi”, wcześniej do porozumienia w sprawie wypożyczenia Huberta Sobola doszli przedstawiciele poznańskich klubów. Młody zawodnik trafił na Drogę Dębińską na rok. W umowie jest też zawarta klauzula, która pozwala Lechowi skrócić wypożyczenie po zakończeniu tego sezonu. – To piłkarz, którego znamy od dłuższego czasu. Trener Petr Nemec chciał mieć Huberta w Warcie Poznań już przed rozpoczęciem tego sezonu. Cieszymy się, że teraz nam się udało i sfinalizowaliśmy umowę wypożyczenia – podkreśla dyrektor wykonawczy Warty.

Hubert Sobol ma 18 lat. W grudniu 2018 roku zadebiutował w ekstraklasie. Jesienią grał w III-ligowych rezerwach Lecha Poznań, w 11 występach zdobył 10 bramek. – Gdziekolwiek był, w jakiejkolwiek kategorii wiekowej występował, zawsze strzelał dużo goli, a my szukaliśmy właśnie bramkostrzelnego napastnika. Znamy jego walory: jest szybki, ruchliwy, często znajduje się w polu karnym i potrafi dobrze wychodzić do prostopadłych piłek. Co ważne, szybko podejmuje decyzje o strzale na bramkę i jest w tym skuteczny – opisuje nowego gracza „Zielonych” Tomasz Wichniarek.

Wychowanek DKS Dobre Miasto regularnie występuje w młodzieżowych reprezentacjach Polski, przez ostatnie pół roku grał w kadrze U-19. – Wybraliśmy chłopaka stąd, głodnego sukcesu. Bardzo będzie chciał się pokazać, bo myśli o grze w reprezentacji na mistrzostwach świata do lat 20, które w tym roku zostaną rozegrane w Polsce – uważa dyrektor Wichniarek.

(fot. Piotr Leśniowski / Warta Poznań)

Podziel się:

Ostatnio dodane: