Hipodrom Wola zaprasza: 4 Foulee CSI4* Poznań

950 tysięcy w puli nagród w konkursach FEI i Grand Prix – IX Memoriał Macieja Frankiewicza z pulą nagród 420 tysięcy złotych. 7-9 czerwca na Hipodromie Wola odbędą się międzynarodowe zawody konne w skokach przez przeszkody 4 Foulee CSI4* Poznań.

Prestiżowe konkursy zaliczane do rankingu FEI będą rozgrywane codziennie od piątku do niedzieli. Ich zwieńczeniem będzie niedzielne Grand Prix – IX Memoriał Macieja Frankiewicza z pulą nagród 420 tysięcy złotych. Zawodnicy będą mogli powalczyć o więcej punktów do rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej niż dotychczas.

– CSI4* Poznań to zawody, które jako miasto traktujemy bardzo prestiżowo. Zachęcamy mieszkańców, aby przyszli i zobaczyli zmagania zawodników – mówi Katarzyna Kierzek – Koperska, zastępczyni prezydenta Poznania. – W tym roku można będzie podziwiać blisko 100 jeźdźców z 20 krajów na ponad 200 koniach. Mam nadzieję, że dopisze nam pogoda. Dziękuję organizatorom, a zawodnikom życzę powodzenia.

Centrum Wyszkolenia Jeździeckiego Hipodrom Wola jest już gotowe na przyjęcie zawodników.
– To największe wydarzenie tej rangi w Wielkopolsce – mówi Hieronim Cichy, prezes hipodromu. – Cieszymy się, że hipodrom sprostał oczekiwaniom uczestników, organizatora i mecenasa zawodów. Dzięki tej imprezie podnosimy rangę jeździectwa w naszym województwie i całej Polsce.

Bardzo atrakcyjnie zapowiada się zwłaszcza sobotnie popołudnie. Oprócz rywalizacji o Wielką Nagrodę Wielkopolski rozegrany zostanie widowiskowy konkurs sześciu barier. Tego dnia odbędzie się też „Bieg 4 Na Woli” (4 km biegu przełajowego i 4 km marszu Nordic Walking), który poprowadzi zawodników leśnymi ścieżkami wokół hipodromu. Sportowych emocji nie zabraknie również w pierwszym i ostatnim dniu imprezy. Oprócz zawodów w randze czterech gwiazdek, uczestnicy rywalizować będą w małej rundzie w ramach zawodów CSI1*, w rundzie dla młodych koni oraz pony.

– Poznań jest jednym z niewielu lat w Europie i na świecie, który ma dwie imprezy tak wysokiej rangi. Oprócz CSI4* Poznań jest jeszcze Cavaliada – zauważa Szymon Tarant, dyrektor zawodów. – Nasza impreza w randze 4 gwiazdek to aż 4 ważne konkursy zaliczane do światowego rankingu, na które chcę w sposób szczególny zaprosić publiczność. Stawiamy na konkursy klasyczne wysoko punktowane.

Listę startową otwierają zawodnicy światowej klasy, m.in.: amazonka Gulia Martinengo Marquet (która tydzień temu przyczyniła się do wygranej Włochów w Pucharze Narodów na CSIO5* w Rzymie), Włoch Emilio Bicocchi (który rok temu był czwarty w najtrudniejszym i najwyżej dotowanym Grand Prix świata na CSIO5* w Calgary), Abdullah Alsharbatly z Arabii Saudyjskiej (brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich z 2012 roku i wicemistrz świata z 2010 roku), Michel Hendrix z Holandii (zwycięzca zeszłorocznego Pucharu Narodów na CSIO5* w Falsterbo) czy Thierry Goffinet z Belgii (trzeci w zeszłorocznym Grand Prix Poznania). Na doping poznańskiej publiczności będą mogli liczyć najlepsi polscy skoczkowie, w tym pierwsza trójka krajowego rankingu – Jarosław Skrzyczyński, Krzysztof Ludwiczak i Wojciech Wojcianiec. Nie zabraknie również przedstawicieli młodego pokolenia – utalentowanych zawodników, jak Andrzej Opłatek czy Adam Grzegorzewski.

Zawodom sportowym towarzyszy szereg dodatkowych atrakcji. Widzowie będą mogli podziwać showmana Pierre’a Fleury, uczestnika francuskiego programu „Mam Talent”. Dla najmłodszych kibiców codziennie otwarta będzie strefa dziecka, w której nie zabraknie gier i zabaw, a także przejażdżek na kucykach. W sobotę i w niedzielę każdy będzie mógł spróbować jazdy wierzchem na… wielbłądzie. Radosną atmosferę wprowadzi Orkiestra Dęta Miasta Swarzędza, a uroczyste otwarcie i dekoracja zwycięzców Grand Prix odbędzie się w asyście Ochotniczego Reprezentacyjnego Oddziału Ułanów Miasta Poznania.

Więcej informacji na temat CSI* Poznań można znaleźć na stronie wydarzenia.

UMP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: