Gwoździe wbite w asfalt. Niewiele brakowało do nieszczęścia!

gwóźdź w asfalcie fot. Sołectwo Kwileń

Mieszkańcy Kwilenia nie mogli uwierzyć własnym oczom, gdy jadąc wieczorem do domu samochodem zauważyli umocowane w jezdni… gwoździe. Mieszkańcy są oburzeni i zastanawiają się, kto zrobił coś takiego i dlaczego.

Jak informuje portal „zpleszewa”, gwoździe zauważono 29 grudnia na drodze prowadzącej do Starej Kaźmierki, na śródleśnym odcinku niedaleko remizy OSP Kwileń. Mieszkańcy wracający autem do domu zauważyli nietypowe błyski na nawierzchni jezdni – droga w tym miejscu jest oświetlona. Zatrzymali więc samochód i poszli sprawdzić, co takiego błyszczy się na jezdni – i zobaczyli wetknięte w szczeliny asfaltu i pionowo ustawione gwoździe.

Zdając sobie sprawę z zagrożenia, jakie niesie taka „niespodzianka”, natychmiast powiadomili o niej wszystkich mieszkańców Kwilenia za pomocą mediów społecznościowych. Zaapelowali też o ostrożna jazdę – żadnemu kierowcy chyba nie trzeba tłumaczyć, co może się stać z samochodem, gdy jadąc ze sporą prędkością wjedzie na sterczący gwóźdź…

Mieszkańcy Kwilenia są oburzeni. Wszyscy też zachodzą w głowę, kto mógł zrobić coś takiego i w jakim celu. Sołtys, Mariusz Skórzybut, zapewnił portal, że w tej miejscowości nigdy nic takiego nie miało miejsca, opublikował też ostrzeżenie dla kierowców na profilu społecznościowym sołectwa. Dodał też, że jeśli takie akcje będą się powtarzać, to trzeba będzie zareagować. Na razie jednak jeszcze nikt nie powiadomił policji.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid08Ww42xToDPXs7asbgndSticmhrG5agkmQVz87FJSSUEdzNSrPs7QPnAdq4FeeGZ4l&id=100068609414678

Podziel się:

Ostatnio dodane: