Grupa Stonewall namawia do bojkotowania lokalu. „Stworzymy listę poznańskich miejsc, których należy unikać.”

fot. Karolina Adamska
Grupa Stonewall, reprezentująca osoby LGBT+, namawia do nie robienia zakupów w jednym z kiosków w Poznaniu. Powód? Naklejka „Strefa wolna od LGBT”.

Naklejki są dodatkiem do konserwatywnej „Gazety Polskiej”, której część środowisk liberalnych zarzuca dyskryminację. Z tego też powodu z dystrybucji tytuły zrezygnowało kilku dostawców prasy (w tym Empik i BP, którzy są znaczącymi graczami na rynku). „Gazeta Polska” zasłania się wolnością słowa, a Centrum Monitoringu Wolności Prasy poszło o krok dalej i zarzuca… dyskryminację, firmom, które odmawiają sprzedaży tytułu (więcej na ten temat można przeczytać tutaj).

Tymczasem w Poznaniu z powodu naklejki grupa Stonewall zdecydowała się nawoływać publicznie do bojkotu jednego z kiosków z prasą. Na zdjęciu udostępnionym na facebooku przez grupę widać, że kiosk sprzedaje „Gazetę Polską” z naklejką. – Zachęcamy do omijania tego kiosku szerokim łukiem i niezostawiania w tym miejscu swoich ciężko zarobionych pieniędzy – napisali działacze podając adres kiosku i dodali apel do swoich sympatyków: – Widzieliście gdzieś w Poznaniu podobne oznaczenie? Czekamy na wasze wiadomości. Stworzymy listę poznańskich miejsc, które należy unikać. Chcą tracić klientów? Volià. (pisownia oryginalna)

Jak doprecyzował nam Mateusz Sulwiński, rzecznik prasowy Grupy Stonewall bojkot dotyczy samej naklejki (a nie gazety) i tego, że w danym kiosku była ona eksponowana (znajdywała się tuż obok „okienka”).

Podziel się:

Ostatnio dodane: