dewastacja toalety fot. policja Gostyń

Grupa nastolatków zdewastowała miejską toaletę

Uszkodzony sufit, zapchana kanalizacja i zniszczone wyposażenie toalet – grupa pięciorga nastolatków w wieku 13-15 lat zniszczyła miejską toaletę w Gostyniu. Teraz wszyscy staną przed sądem rodzinnym.

Do wandalizmu doszło w styczniu tego roku, a zniszczona została toaleta przy ulicy Łaziennej. Policjanci z zespołu do spraw nieletnich i patologii oraz dzielnicowy natychmiast zajęli się wyjaśnianiem okoliczności i ustalaniem sprawców uszkodzenia mienia. Dobre rozpoznanie terenu, świetna współpraca z lokalną społecznością i zapis monitoringu pozwoliły na ustalenie tożsamości sprawców.

Wandalami okazała się grupa pięciorga nastolatków w wieku od 13 do 15 lat. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, młodociani usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia. Następnie w obecności rodziców zostali przesłuchani w charakterze nieletnich sprawców czynu karalnego, do którego popełnienia się przyznali. Teraz o losie nastolatków zdecyduje sąd rodzinny i nieletnich. Niewykluczone również, że ich opiekunowie prawni, będą zobowiązani do pokrycia strat finansowych spowodowanych ich występkiem.

 

Źródło: KPP Gostyń