Groźny pożar w nieczynnym warsztacie. Spaliły się cztery samochody

pożar, Dobrogostowo fot. OSP Obrzycko

Siedem zastępów straży pożarnej gasiło pożar nieczynnego warsztatu samochodowego w Dobrogostowie w powiecie szamotulskim. Ogień zauważono 2 listopada o godzinie 4.51 rano. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Z ogniem walczyły 3 zastępy KP PSP Szamotuły, 2 zastępy OSP Obrzycko, i po jednym zastępie z OSP Słopanowo i OSP Piotrowo.

– Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar trzech pojazdów przed warsztatem samochodowym, zagrożone pożarem były kolejne pojazdy oraz budynek gospodarczy – informuje ogn. Łukasz Kawka z KP PSP Szamotuły. – Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań gaśniczych, podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu na palące się pojazdy, podaniu jednego prądu gaśniczego w obronie na pobliski budynek gospodarczy, schłodzeniu karoserii pojazdów oraz sprawdzeniu kamerą termowizyjną w celu wykluczenia innych zarzewi ognia.

Ostatecznie spaleniu uległy dwa samochody osobowe i pojazd dostawczy, a nadpaleniu uległ ciągnik rolniczy i samochód dostawczy. Prawdopodobnie przyczyną pożaru był samozapłon w jednym z aut.
Według szacunków strażaków straty wyniosły ok. 50 tys., natomiast uratowano mienie o wartości ok. 500 tys.

Podziel się: