Groźny pożar stodoły. Jedenaście zastępów strażaków w akcji!

pożar stodoły fot. KP PSP Września

W miejscowości Ciemierów-Kolonia w powiecie wrzesińskim doszło do pożaru drewnianej stodoły pokrytej eternitem. W środku znajdowało się ponad 200 balotów słomy i siana. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał.

Pożar zauważono 23 sierpnia około godziny 20.00.

“Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano budynek gospodarczy stodoła całkowicie objętą pożarem” – raportują strażacy z KP PSP Września na swojej stronie. – “Ściany budynku oraz konstrukcja dachu drewniana pokryta eternitem. W budynku znajdowało się ok. 150 szt. balotów słomy oraz 80 szt. balotów siana. Ponadto do stodoły przylegał drewniany budynek gospodarczy także objęty pożarem. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprawdzeniu napięcia elektrycznego w budynku za pomocą detektora oraz podzieleniu terenu na dwa odcinki bojowe”.

Poza gaszeniem stodoły strażacy musieli też pilnować, by ogień nie objął przyległego garażu ani pobliskiego budynku mieszkalnego, gasili baloty wewnątrz stodoły i te wywożone poza budynek. Po ugaszeniu pożaru rozebrali resztki stodoły, by pozostałości konstrukcji nie stanowiły zagrożenia.

Pożar gasiły zastępy z KP PSP Września, OSP Pietrzyków, OSP Lisewo, OSP Pyzdry i OSP Borzykowo.

Źródło: KP PSP Września

Podziel się: