Groźne zdarzenia w Wielkopolsce. Samochód zderzył się ze zwierzęciem na DK92

Straż pożarna fot. Sławek Wąchała

Do groźnego zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 92 w Podstolicach. Samochód osobowy najechał na dzikie zwierzę leżące na jezdni. Auto w efekcie wylądowało w rowie. Na szczęście kierująca nim nie odniosła poważnych obrażeń.

Do wypadku doszło 8 września – straż pożarna otrzymała wezwanie do zdarzenia o godzinie 5.25, jak informuje na swoim profilu społecznościowym OSP Nekla.
“Strażacy po dotarciu na miejsce zastali pojazd osobowy w rowie oraz martwą zwierzynę na jezdni” – czytamy. – “Do działań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz usunięcie zagrożenia z drogi. Kierująca pojazdem osobowym opuściła pojazd o własnych siłach. Na czas prowadzonych działań ruch na DK92 w kierunku Wrześni odbywał się jednym pasem”.

Jak informuje portal “wrzesnia INFO”, z ustaleń policji wynika, że kierująca oplem chciała ominąć martwe zwierzę leżące na jezdni, ale skręcając w prawo straciła panowanie nad pojazdem i wylądowała w rowie.

W działaniach brał udział zastęp GBA z OSP Nekla, zastęp GBA z JRG Września, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz policja.

Źródło: OSP Nekla, wrzesnia INFO

Podziel się: