Narkotesty Grodzisk Wielkopolski fot. policja

Grodzisk Wielkopolski: Policjanci mają nowe narkotesty

100 sztuk najnowszych narkotestów otrzymali grodziscy policjanci od Mariusza Zgaińskiego, starosty powiatu grodziskiego. – To bardzo ważne narzędzie w naszej służbie – cieszyli się grodziscy policjanci.

Narkotesty, jak sama nazwa wskazuje służą do wykrywania narkotyków w organizmie. Najczęściej są wykorzystywane są przez policję choćby podczas prowadzonych badań kierowców, w stosunku do których istnieje uzasadnione podejrzenie, że prowadzą pojazdy pod wpływem środków odurzających. Narkotesty są równie przydatne w rozwiązywaniu wielu spraw kryminalnych, jak i podczas podejmowanych wszelkiego rodzaju interwencji policyjnych.

Narkotesty odebrał od starosty podkom. Artur Ratajczak, I zastępca Komendanta Powiatowego Policji.

– Jednorazowe narkotesty są bardzo ważnym narzędziem w codziennej służbie grodziskich policjantów – powiedział, dziękując za testy. – Każde ich użycie będzie miało istotny wpływ na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu.

Podkomisarz Artur Ratajczak podziękował również zarządowi powiatu za wielokrotne wspieranie tak ważnych inicjatyw policyjnych mających na celu znaczną poprawę bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu.

KPP Grodzisk Wielkopolski, el

Dodaj komentarz

avatar