rozbój Grodzisk fot. policja

Grodzisk Wielkopolski: Napadli i okradli bezdomnych

Pod osłoną nocy czterej mężczyźni weszli do pustostanu, pobili, a następnie okradli przebywające tam osoby. Zabrali im telefony komórkowe i kilkaset złotych. Grodziskim policjantom szybko udało się wytypować sprawców.

Jak wstępnie ustalili policjanci i prokuratorzy, pokrzywdzeni najpierw zostali pobici, a następnie sprawcy zabrali im telefony komórkowe niewielkiej wartości oraz kilkaset złotych. Pokrzywdzeni zostali objęci pomocą lekarską.

Policjanci następnego dnia w godzinach rannych wytypowali i zatrzymali 4 mieszkańców Grodziska Wielkopolskiego w wieku 38, 37, 32 i 27 lat. Wszelkie niezbędne czynności przeprowadzone przez policjantów potwierdziły udział tych mężczyzn w przestępstwie. Okazało się, że cała czwórka mężczyzn jest bardzo dobrze znana grodziskim policjantom z uwagi na swoje liczne wcześniejsze przewinienia.

Prokurator Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim przedstawił im zarzut rozboju. Sąd na wniosek prokuratury wobec dwóch podejrzanych zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu, a w stosunku do dwóch kolejnych sprawców orzekł dozór policyjny oraz bezwzględny zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi.

Zgodnie z kodeksem karnym za rozbój grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

KPP Grodzisk, el

2
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Nina Nyszczyj
Gość
Nina Nyszczyj

Czy znamy napastników?

Marzena Waligóra
Gość
Marzena Waligóra

O i uchodźców z Syrii nie ma ciekawe kto to.😂🤣