beczki z chemikaliami fot. PSP Koło

Grodzisk Wielkopolski: Chemikalia z Białej Wsi są toksyczne dla ludzi i środowiska!

Wiadomo już, co zawierają tajemnicze pojemniki znalezione na początku listopada w Białej Wsi. Substancje mają różny skład chemiczny, ale wszystkie są niebezpieczne dla ludzi i dla środowiska.

Przypomnijmy: 6 listopada w budynkach dawnego zakładu produkcyjnego w Białej Wsi na powierzchni 3 hektarów w 14 magazynach znaleziono 1000 – litrowe zbiorniki, 200 – litrowe beczki oraz palety ze zbiornikami innej pojemności. Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska pobrali próbki substancji doi badania i znamy już wyniki.

Okazuje się, że każdy rodzaj pojemników zawierał inna substancję chemiczną. Łączy je to, że wszystkie są bardzo niebezpieczne dla ludzi i dla środowiska – gdyby doszło do rozszczelnienia pojemników.

Wyniki badania otrzymała prokuratura, która zajmuje się sprawą i prowadzi dochodzenie. Na razie jeszcze nikt nie został oskarżony, ale policji udało się ustalić, kto jest właścicielem tego terenu. To osoba, która mieszka pod Krotoszynem i będzie musiała wyjaśnić, skąd beczki znalazły się w jej posiadłości, choć na razie nie ma dowodów na to, że to ona przywiozła je do dawnego zakładu.

el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze