straż pożarna s. wąchała

Grodzisk Wielkopolski: Kolejne beczki z podejrzaną zawartością

Czy Wielkopolska jest zagłębiem toksycznych substancji? Nielegalne składowiska znaleziono w okolicach Wrześni, Śremu, w gminie Chodów, a teraz także w Białej Wsi koło Grodziska Wielkopolskiego. Policja tam kilkadziesiąt 1000 – litrowych zbiorników z nieznaną substancją.

Jak informuje radio Poznań, na razie nie wiadomo, co się w nich znajduje. Miejsca pilnują grodziscy strażacy, a badaniem zawartości pojemników zajęła się Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie.

Zbiorniki znaleziono w budynkach dawnego zakładu produkcyjnego. Na powierzchni 3 hektarów znajduje się 14 magazynów i to właśnie w nich znajdują się 1000 – litrowe zbiorniki, 200 – litrowe beczki oraz palety ze zbiornikami innej pojemności.

Trwają badania zawartości beczek i pojemników – na szczęście, co udało się stwierdzić, wszystkie są szczelne i nic z nich nie przedostało się do środowiska. Próbki znalezionych substancji zostały też przekazane policji i inspektorom Wielkopolskiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Radio Poznań, el

Dodaj komentarz

avatar