Granatowe męskie chinosy i biała lniana koszula – doskonały zestaw na rozmowę o pracę w gorący dzień

Rozmowa o pracę to ważne wydarzenie, gdzie trzeba nie tylko zaimponować swoim doświadczeniem i umiejętnościami. Znaczenie ma tu też odpowiedni ubiór, który zwiększy nasze szanse na otrzymanie zatrudnienia. Gdy za oknem panuje wysoka temperatura, założenie garnituru może być niekomfortowe. Jest jednak pewien zamiennik, zapewniający odpowiednią powagę, przy zachowaniu wygody w gorący dzień – granatowe męskie chinosy i biała lniana koszula.
Biała lniana koszula – idealne połączenie z granatowymi chinosami

Lniana koszula męska to bardzo dobry wybór na lato, szczególnie w kolorze białym. Naturalny materiał zapewnia odpowiednią przepuszczalność powietrza, lekkość i miękkość. Dodatkowo biel odbija promienie słoneczne, co skutkuje wygodą nawet w największy upał.

Białe lniane koszule dobrze łączą się z chinosami. Spodnie mogą też mieć jasny odcień, choć na rozmowę o pracę lepiej wybrać kolor granatowy – dzięki temu stworzymy poważny, ale nie nazbyt sztywny styl, idealny na spotkanie z rekruterem. Wracając do koszuli – na co zwracać uwagę przy jej zakupie?

Pierwszą rzeczą, która decyduje o wyglądzie i jakości białej lnianej koszuli są szwy. Sama konstrukcja tkaniny sprawia, że każdy z nich będzie widoczny, dlatego powinny one współgrać ze wzorem i splotem tego elementu ubioru. Warto także wspomnieć, że rodzaj szycia różni się w zależności od ciężaru tkaniny. W przypadku połączenia męskich chinosów z białą lnianą koszulą na rozmowę o pracę, warto wybrać bardziej zwiewne modele. Znaczenie ma też plisa, czyli fragment materiału na guziki. Decyduje o tym, w jaki sposób koszula opada na nasze ciało – przede wszystkim nie powinna się marszczyć. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na dziurki na guziki, które muszą posiadać czyste linie i być wystarczająco solidne.

Na sam koniec trzeba pamiętać o doborze rodzaju kołnierzyka i kieszeni. Ten pierwszy najczęściej spotykany jest w kształcie litery V, z różnymi odmianami i to właśnie on najlepiej sprawdzi się na rozmowie o pracę. Jeśli chodzi o kieszenie, to na koszuli może być maksymalnie jedna. Dwie kieszenie są charakterystyczne dla mniej formalnych stylizacji.

Chinosy świetnie współgrają z lnianymi koszulami

Do białej lnianej koszuli najbardziej odpowiednim wariantem kolorystycznym jest granat, który ponadto cechuje się większą uniwersalnością aniżeli czerń. Same spodnie męskie chinosy do formalnych sytuacji powinny być dopasowane w taki sposób, aby podkreślić sylwetkę i wysmuklić linię naszego ciała.

Granatowe chinosy do lnianej koszuli nie mogą być zbyt ciasne – mają umożliwiać swobodne poruszanie się. Dobrze dobrane spodnie tego typu to takie, gdzie w okolicy ud możemy zebrać minimum ok. 2.5 cm materiału do maksymalnie 3-4 cm. Powyżej tej wartości chinosy będą zbyt luźne.

Jeśli chodzi o długość, dla bardziej formalnych sytuacji sprawdzi się taka, gdzie krawędź spodni dotyka szczytu buta. Dopuszczalne jest także podwinięcie chinosów, ale tylko “na raz”. Przy rozmowie o pracę spodnie mogą odsłaniać maksymalnie całą kostkę.

Granatowe męskie chinosy i biała lniana koszula – dodatki

Gdy chcemy urozmaicić strój na rozmowę o pracę w gorący dzień, możemy dobrać dodatki. Należy jednocześnie pamiętać, aby nie przesadzić – zbyt dużo akcesoriów pogorszy ostateczny efekt.

W dobrym tonie jest dobranie odpowiedniego paska. Nie może on być zbyt gruby i masywny, ponieważ zaburzy to równowagę między delikatną białą lnianą koszulą a granatowymi męskimi chinosami. Dobrym rozwiązaniem będzie tkany lub cienki skórzany pasek.

Do takiego półformalnego wyglądu raczej nie poleca się dobierania poszetki i spinek, choć istnieje możliwość założenia zegarka – tutaj zasada jest podobna jak w przypadku paska – niezbyt masywny i smukły model sprawdzi się znakomicie. Na sam koniec trzeba wspomnieć o skarpetach, które muszą być w kolorze granatowym lub nieco ciemniejszym odcieniu – zapomnij o czerni i pamiętaj o odpowiedniej długości – aby nie odsłaniać ciała.

Artykuł sponsorowany

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze