Gran Fondo Poznań. Kolarze szosowi przejadą przez miasto. Będą utrudnienia w ruchu!

Gran Fondo Poznań fot. UMP

W niedzielę, 12 września, w Poznaniu i okolicach ścigać się będą kolarze szosowi biorący udział w Gran Fondo Poznań. Mieszkańców Poznania oraz okolicznych gmin czekają utrudnienia – i zmiany w organizacji ruchu.

Gran Fondo Poznań to zawody dla wszystkich pasjonatów kolarstwa. W programie są wyścigi dla dzieci, całych rodzin i amatorów na dystansach: Gran Fondo (113 km) lub Medio Fondo (67 km). W niedzielę o 8.00 rano przy Stadionie Miejskim wystartuje najdłuższy wyścig. Kolarze przejadą ulicami Poznania, a na swojej trasie będą też mijać gminy: Tarnowo Podgórne, Duszniki, Lwówek, Kuślin oraz Dopiewo.

Jak informują władze Poznania, z tego powodu w rejonie stadionu zostanie wprowadzona zmieniona organizacja ruchu. Już w sobotę, 11 września wyłączona zostanie południowa jezdnia ul. Ptasiej na odcinku od Wałbrzyskiej do Grunwaldzkiej. W niedzielę, 12 września we wczesnych godzinach porannych zamknięty zostanie także fragment ul. Bułgarskiej od ul. Ptasiej do ul. Rumuńskiej. Do godziny 14.00 ruch w obydwu kierunkach będzie się odbywał wschodnią jezdnią ul. Bułgarskiej. Śluzy dla ruchu poprzecznego zostały wyznaczone na ulicy Marcelińskiej i Łubieńskiej.

W godz. 7:00 – 10:00 wyłączona z ruchu zostanie także południowa nitka ulicy Bukowskiej w kierunku centrum na odcinku od ronda ul. ul. Batorowska/Bukowska do skrzyżowania z ul. Bułgarską. Dla ruchu poprzecznego dostępne będą śluzy na skrzyżowaniach ulicy Bukowskiej z ul. ul. Leśnych Skrzatów, Kolorową, Złotowską, Sławińską oraz na rondzie Złotowska/Skórzewska/Rynkowa.

W tym czasie dojazd do lotniska Ławica z centrum Poznania będzie odbywał się normalnie ulicą Bukowską. Natomiast podróżującym od strony drogi ekspresowej S11 zaleca się zjazd na węźle Poznań – Swadzim w DK 92 i dalej ul. ul. Jana Henryka Dąbrowskiego i Polską do Bukowskiej.

Utrudnienie będą występowały także na ul. Złotowskiej od ronda Malwowa/Skórzewska/Złotowska/Poznańska do ul. Owczej. Z ruchu kołowego wyłączone zostaną także Owcza i Cmentarna oraz północna nitka ul. Grunwaldzkiej na odcinku od ul. Cmentarnej do ul. Bułgarskiej. Dla ruchu poprzecznego ustanowiona została śluza na rondzie Skubiszewskiego.

W związku z zawodami linia tramwajowa nr 15 od około godz. 9:00 do około godz. 14:00 wydłużona zostanie z ul. Budziszyńskiej do Junikowa (pozostałe linie tramwajowe kursować będą bez zmian).

Od godz. 5:00 do około godz. 15:00 zmianie ulegną trasy linii autobusowych:

Linia nr 145: DWORZEC ZACHODNI -… – Marcelińska – Grochowska – Grunwaldzka – Jugosłowiańska -… – KACZA od pierwszych kursów do ok. 14:30, w kierunku przeciwnym bez zmian;

Linia nr 148: RONDO KAPONIERA -… – Bukowska – Grochowska – Marcelińska -… – ŁAWICA w obu kierunkach od pierwszych kursów do około 9:45. Uwaga! Do około godz. 13:40 linia wzmocnienia dodatkowymi kursami.

Linia nr 159: PORT LOTNICZY ŁAWICA – Bukowska – Perzycka – Brzechwy – Strzegomska – Marcelińska – Grochowska – Bukowska – Zeylanda – Dworcowa – POZNAŃ GŁÓWNY, od pierwszych kursów do około 9:45, w kierunku przeciwnym bez zmian.

Linia nr 163: GARBARY PKM -… – Grochowska – Grunwaldzka – Jugosłowiańska -… – GÓRCZYN PKM, od pierwszych kursów do około 14:30, w kierunku przeciwnym bez zmian;

Linia nr 177: do około 13:40 linia zawieszona;

Linia nr 191: OS. SOBIESKIEGO -… – Szpitalna – Grochowska – Grunwaldzka – Jugosłowiańska -… – OS. KOPERNIKA, od pierwszych kursów do około 14:30, w kierunku przeciwnym bez zmian;

Linia nr 193: OS. SOBIESKIEGO -… – Szpitalna – Grochowska – Grunwaldzka – Jugosłowiańska – Os. Kopernika – Promienista -… – GÓRCZYN PKM od pierwszych kursów do około 14:30, w przeciwnym kierunku bez zmian;

Linia nr 727: JUNIKOWO – Plewiska – Plewiska/Stacja Energetyczna – droga serwisowa wzdłuż S11 – Dąbrówka – PALĘDZIE/ DWORZEC KOLEJOWY od pierwszych kursów do około 13:40 w obu kierunkach

Linia nr 729: JUNIKOWO – Plewiska – Plewiska/Stacja Energetyczna – droga serwisowa wzdłuż S11 – Dąbrówka -… – DOPIEWO/DWORZEC KOLEJOWY (- LISÓWKI/DPS) od pierwszych kursów do około 13:40 w obu kierunkach;

Linia nr 802: OGRODY -… – Przeźmierowo wjazd kieszeniowy: nawrót jak 889 przez Łanową, Ogrodową, Kościelną – Rynkowa – Szamotulska – Rolna – Poznańska -… – TARNOWO PODGÓRNE/CENTRUM od pierwszych kursów do około 10:15 w obu kierunkach;

Linia nr 803: bez zmiany trasy

Linia nr 804: trasa skrócona OGRODY -… – PRZEŹMIEROWO/KOŚCIELNA od pierwszych kursów do około 10:15 w obu kierunkach;

Linia nr 811: trasa skrócona OGRODY -… – RUMIANEK/ŚWIETLICA od pierwszych kursów do około 10:35 w obu kierunkach;

Linia nr 812: trasa skrócona OGRODY -… – TARNOWO PODGÓRNE/OSTATNIA od pierwszych kursów do około 10:45 w obu kierunkach;

Linia nr 821: bez zmiany trasy.

Wszystkie autobusy na trasach objazdów będą zatrzymywać się na funkcjonujących obecnie przystankach linii autobusowych dziennych i nocnych.

Zmiany na terenie powiatu poznańskiego

W godz. 7:00 – 10:30 na terenie Gminy Tarnowo Podgórne z ruchu wyłączone zostaną ulice Batorowska od ronda Bukowska/Batorowska do ul. Batorego oraz ulica Batorego na odcinku od Batorowskiej do Zakrzewskiej, a także ulica Zakrzewska na odcinku od ul. Batorego do ronda z DW 307.

W dalszej części Gminy Tarnowo – Podgórne trasa została poprowadzona przez miejscowości Lusowo (ul. ul. Nowa, Poznańska, Lipowa, Ogrodowa), Jankowice (ul. ul. Grabowa, Jankowicka, Wiśniowa, Ogrodowa) i Ceradz Kościelny (ul. Powstańców Wielkopolskich).

W Gminie Buk trasa wyścigu przebiega przez miejscowość Niepruszewo (od ul. Leśniej) i dalej DW 307 przez miejscowości Drwęsa oraz Sierosław do ronda Zakrzewska/Gajowa oraz przez Zakrzewo w Gminie Dopiewo (ul. ul. Gajowa, Długa) do ronda Długa/Leśna. W dalszej części trasa została poprowadzona ul. Poznańską przez Skórzewo do ronda Malwowa/Skórzewska/Złotowska/Poznańska. W tych miejscowościach utrudnienia będą występowały maksymalnie do godz. 14:00.

Źródło: UMP

Podziel się:

Ostatnio dodane: