Goszczący Ukraińców wkrótce będą mogli złożyć wnioski o świadczenia. Ale nie wiadomo, gdzie

Plac Kolegiacki Poznań fot. Sławek Wąchała

Jak poinformował Urząd Miasta Poznania, od 24 marca wszyscy, którzy goszczą uchodźców, będą mogli składać wnioski o wypłatę świadczeń za zakwaterowanie i wyżywienie obywateli Ukrainy. Jednak nie wiadomo jeszcze, gdzie takie wnioski będzie można składać.

Wiadomo już, że złożone wnioski będzie rozpatrywać Biuro Spraw Lokalowych i w związku z tym, jak zapewnia UMP, „trwają intensywne prace organizacyjne, umożliwiające sprawną realizację tego zadania”. Wnioski będzie można składać przez platformę ePUAP i tu oczywiście nie ma problemu z lokalizacją. Problem jest ze składaniem wniosków w formie papierowej – jeszcze nie wiadomo, gdzie to się będzie odbywało. „Konkretne miejsca składania wniosków zostaną wskazane wkrótce” – informują władze miasta.

Przepisy nie określają, kiedy trzeba złożyć wniosek, nie obowiązuje też przedawnienie w tym przypadku. Goszczący Ukraińców mogą go więc złożyć także po zakończeniu pomocy dla uchodźców.

Przypomnijmy, że wysokość świadczenia wynosić będzie 40 zł za osobę dziennie, jeśli pomoc udzielona Ukraińcom obejmuje nie tylko zakwaterowanie, ale i wyżywienie przez maksymalnie 60 dni. Samo świadczenie będzie wypłacane z dołu, za dni udzielonego wsparcia.

Podziel się:

Źródło: UMP