Gostyń: Zatrzymany za nielegalne papierosy

Gostyń nielegalne papierosy fot. Policja
Pięć tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli w mieszkaniu 43-letniego mieszkańca Gostynia tamtejsi policjanci. Nielegalny towar znaleźli w samochodzie, którym kierował podejrzany mężczyzna.

12 grudnia kilka minut po godz. 21:00 w Gostyniu na ul. Sportowej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego. Pojazdem jechał 43-letni mieszkaniec powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. W rozmowie z funkcjonariuszami mężczyzna zachowywał się bardzo nerwowo i nieadekwatnie do zaistniałej sytuacji. Chwilę później stało się jasne, dlaczego: mundurowi w samochodzie znaleźli 5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Od tego momentu sprawą zajęli się kryminalni, którzy zabezpieczyli nielegalny towar

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu. 43-latek usłyszał już zarzut, przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia.

Według wstępnych wyliczeń Skarb Państwa mógł stracić na tym procederze blisko 90 tys. złotych. Zatrzymany towar ulegnie przepadkowi, a mężczyzna odpowie przed sądem.

KWP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: