Dom Pomocy Społecznej Rogowo fot. DPS Rogowo

Gostyń: W rogowskim DPS pięć kolejnych przypadków koronawirusa

W Rogowie w powiecie gostyńskim stwierdzono zakażenie koronawirusem u pięciorga pracowników tamtejszego domu pomocy społecznej. Dom nadal jest całkowicie odizolowany, nikt nie może wejść ani wyjść.

Wszyscy zakażeni przebywają w izolacji domowej, pracownicy przebywają na terenie placówki, ponieważ dyrekcja wprowadziła rotacyjny system pracy personelu, by nie narażać dodatkowo pensjonariuszy. Jedynie pierwsza zdiagnozowana osoba, o czym informowaliśmy,  przebywa w szpitalu. Nadal nie wiadomo, jak się zaraziła. Przez kilkanaście dni przed zdiagnozowaniem u niej koronawirusa nie opuszczała placówki.

Jak informuje Radio Poznań, DPS w Rogowie na razie jest dobrze zaopatrzony w środki dezynfekcyjne i ochrony osobistej, a stan zapasów na bieżąco kontroluje starosta gostyński, któremu podlega placówka. Jutro rozpoczną się testy pracowników i podopiecznych placówki. Być może one dadzą odpowiedź na pytanie, jak doszło do zakażenia w DPS.

el

1
Dodaj komentarz

avatar
Zainteresowany
Zainteresowany

Personel zarażony pracuje..? Czy może ma stworzone warunki do regeneracji organizmu, co uchroni przed rozwojem choroby…! Jak zabezpiecza się rodziny osób zarażonych, kto sprawuje opiekę nad dziećmi i starszymi rodzicami. .?