Golina: Pożar pola w Spławiu

pożar w Spławiu fot. OSP KSRG Golina
Prawdopodobnie zaprószenie ognia było powodem pożaru, który wybuchł na polu w Spławiu, w gminie Golina. Na szczęście z pola zdążono zebrać zboże i spaliło się tylko ściernisko. W akcji wzięły udział cztery zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Goliny.

Jak informują strażacy z OSP KSRG Golina, pożar nie spowodował większych materialnych i nikt nie ucierpiał. Jednak czas żniw to zazwyczaj wytężony czas pracy dla strażaków.

„Tylko w naszym regionie w ciągu doby wybucha nawet po kilkanaście pożarów zboża na pniu, ściernisk, słomy oraz maszyn rolniczych. Kombajny, ciągniki i prasy do słomy, często pracują od świtu do nocy, dochodzi do wielu awarii, w konsekwencji do zaprószenia ognia” – informują strażacy z Goliny w mediach społecznościowych. – „Pożarom sprzyja brak opadów, które mogłyby zminimalizować zagrożenie, te spodziewane są pod koniec tygodnia. Niestety dochodzi też do celowych podpaleń, często lasów”.

Dlatego strażacy apelują o szczególną ostrożność zwłaszcza teraz, gdy jest ta sucho, na polach, w lasach i ich okolicy. Wystarczy chwila nieostrożności, by wybuchł pożar.

Podziel się:

Ostatnio dodane: