Gołębie i ich hodowcy na MTP

Najpiękniejsze okazy gołębi, wszystko o tajnikach hodowli i pielęgnacji – 25 stycznia w Poznaniu rozpoczyna się XXXVI Olimpiada Gołębi Pocztowych FCI oraz największe w Polsce Targi Gołębi Pocztowych i Akcesoriów.

Olimpiada Gołębi Pocztowych, która odbędzie się w Poznaniu, to niezwykle prestiżowe wydarzenie przygotowywane z wielkim rozmachem. Już po raz drugi Międzynarodowe Targi Poznańskie gościć będą te wspaniałe ptaki i ich dumnych posiadaczy. Olimpiadzie będą towarzyszyć Targi Gołębi Pocztowych, na których będzie można znaleźć nowości produktowe, innowacyjne rozwiązania z sektora hodowlanego, bogatą ekspozycję gołębi pocztowych oraz artykułów przeznaczonych do ich hodowli. Nie zabraknie liderów branży, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem podczas spotkań, prelekcji i seminariów.

Rozmiar targów robi wrażenie: ekspozycja zajmie powierzchnię 25.000 metrów kwadratowych. Najpiękniejsze gołębie olimpijskie zostaną zaprezentowane w nowoczesnym pawilonie 7A. Bogata oferta dla hodowców gołębi znajdować się będzie w pawilonach 6, 7, 8 i 8A.

– Pod względem powierzchni Targi Gołębi Pocztowych i Akcesoriów będą największym wydarzeniem w naszym kraju – mówi Łukasz Rachubiński, dyrektor Targów Gołębi Pocztowych i Akcesoriów. – Pokaźna ekspozycja wystawy plasuje je także w czołówce wiodących imprez o tej tematyce na świecie, które spokojnie można porównać do targów odbywających się u naszych zachodnich sąsiadów.

Swój udział potwierdziło już ponad 150 firm z 12 krajów świata. Blisko 50% wystawców to firmy zagraniczne. Większość hodowli pochodzi z Belgii, Holandii, Niemiec czy Włoch. Gołębie zaprezentują także czołowi polscy hodowcy. Organizatorzy spodziewają się łącznie około 200 wystawców, a swój udział w niej potwierdzili wszyscy branżowi liderzy.

– Organizacja wydarzenia o tak wielkiej randze to olbrzymie wyróżnienie nie tylko dla Międzynarodowych Targów Poznańskich, ale i samego Poznania – podkreśla Łukasz Rachubiński. – Jesteśmy dumni z tego, że możemy wziąć w nim udział. To wielki prestiż dla naszego miasta i ciekawe wyzwanie dla MTP, któremu staramy się jak najlepiej sprostać pod względem organizacyjnym.

Obie imprezy potrwają do 27 stycznia.

MTP, el, fot. L. Łada

Podziel się:

Ostatnio dodane: