skradziona biżuteria fot. policja Gniezno

Gniezno: Złodziej biżuterii zatrzymany na gorącym uczynku

Mężczyzna włamał się do jednego ze sklepów jubilerskich na Starym Mieście, wyciągnął z gablot znajdującą się tam biżuterię i uciekł. A w ślad za nim ruszyli policjanci i po krótkim pościgu zatrzymali sprawcę.

Zdarzenie miało miejsce 1 czerwca około godziny 5.00 rano. Funkcjonariusze otrzymali informację, że na Starym Mieście w jednym ze sklepów doszło do włamania i kradzieży, a złodziej właśnie ucieka.

Funkcjonariusze referatu patrolowo – interwencyjnego wraz z naczelnikiem wydziału prewencji ruszyli za nim w pogoń i szybko okazało się, że 32-latek nie miał z nimi szans. Policjanci zatrzymali go w pobliżu kościoła archikatedralnego. Po przeszukaniu okazało się, że mężczyzna miał przy sobie nie tylko skradzioną biżuterię, ale też dwa pojemniki z białym proszkiem, jeden z suszem roślinnym i jeden z brązową substancją oraz zwitek z krystaliczną substancją – w sumie ponad 20 gramów brutto, jak ocenili technicy kryminalistyki. zabronionych substancji.

32-letni mężczyzna okazał się mieszkańcem powiatu kępińskiego. Usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem i posiadania narkotyków, za co grozi mu do 10 lat więzienia. Policjanci odzyskali skradzioną biżuterię i przekazali ją z powrotem właścicielce sklepu.

KPP Gniezno

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze