kontrola fot. policja

Gniezno: Zatrzymania pijanych kierowców. Jeden miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie!

Czujnością i odpowiedzialnością wykazali się mieszkaniec Niechanowa, mieszkanka Gniezna, mieszkaniec gminy Witkowo i mieszkaniec Gniezna. Wszyscy uniemożliwili dalszą jazdę kierowcom będącym pod wpływem alkoholu. Dwaj zatrzymani w ten sposób kierowcy mieli ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

W nocy z 27 na 28 czerwca 26-letni mieszkaniec Niechanowa i 27-letnia mieszkanka Gniezna ujęli 32-letniego kierowcę, mieszkańca gminy Gniezno, który pijany jechał citroenem. Kierujący pojazdem był agresywny, jak się okazało miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Natomiast drugie obywatelskie zatrzymanie miało miejsce 28 czerwca na ulicy Gnieźnieńskiej w Witkowie. W tym przypadku czujnością wykazali się 28-letni mieszkaniec Gniezna i 41-letni mieszkaniec gminy Witkowo. To oni ujęli 60-letniego kierującego fiatem, który był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kodeks karny za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat więzienia i utratę uprawnień do kierowania nawet na 10 lat.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić najbliższą jednostkę policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

KWP, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze