Gniezno zaprasza na swoje imieniny. Szykuje się wiele atrakcji!

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Jarmark św. Wojciecha, Festiwal Piosenki Chrześcijańskiej Adalbertus, uroczysta sesja Rady Miasta Gniezna i… Wojciacha w cukierniach. A to tylko niektóre z wydarzeń! 22 i 23 kwietnia Gniezno zaprasza na swoje imieniny.

Imieniny zaplanowano na weekend 22-23 kwietnia – rozpoczną się 22 kwietnia o godzinie 9.00 otwarciem Jarmarku św. Wojciecha.
„Jego wielowiekowa tradycja na stałe wpisała się w kalendarz imprez naszego miasta, dlatego serdecznie zachęcamy do wspólnego świętowania!” – informują władze Gniezna na swojej stronie. – „Jarmark trwa sobotę od 9.00 do 20.00, a także w niedzielę od 9.00 do 18.00. Ponownie na zgłoszenia o naborze do jarmarku odpowiedziało bardzo wielu wystawców z całej Polski. Będą zarówno stoiska spożywcze, te tradycyjne jak: zdrowe wędliny, przyprawy czy miody, jak i bardziej współczesne: np. frytki belgijskie czy słodycze w różnych kolorach i kształtach. Nie zabraknie oczywiście rękodzieła, pięknej biżuterii i ceramiki, nawet z dalekiego Peru i Nepalu. Dla najmłodszych znajdą się też strefy z dmuchańcami i karuzelami”.

22 kwietnia o godzinie 11.00 Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na finał Festiwalu Piosenki Chrześcijańskiej Adalbertus na skwerze przy pomniku św. Wojciecha. Chętne zespoły, które chciałyby wystąpić, mogą się jeszcze zgłaszać do 16 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury. Tradycyjnie też w gnieźnieńskich cukierniach będzie można kupić Wojciacho, a specjalne życzenia imieninowe zostaną też złożone przez władze miasta wszystkim gnieźnieńskim Wojciechom, których podobno jest około 500.

Imieniny Gniezna to również uroczysta Sesja Rady Miasta Gniezna, która odbędzie się w samo południe i jak zawsze będzie okazją do oficjalnego uczczenia nie tylko patrona miasta, ale też osób szczególnie zasłużonych. A 24 kwietnia, również w południe, w katedrze zostanie odprawiona msza w intencji miasta.

Podziel się:

Ostatnio dodane: