Gniezno policja kradzież fot. KPPGniezno

Gniezno: Ukrainiec nie chciał zapłacić za bluzę. “Groził pozbawieniem życia”

42-letni Ukrainiec chciał ukraść bluzę z jednego ze sklepów w Gnieźnie. Kiedy pracownicy ochrony zaprotestowali, obcokrajowiec groził im pozbawieniem życia.
Reklama - dalsza część artykułu znajduje się poniżej

Wszystko wydarzyło się 14 października przed południem. – Sprawca najpierw zabrał ze sklepowej półki polarową bluzę o wartości prawie 50 zł, a następnie nie płacąc, ruszył w kierunku wyjścia – relacjonuje Anna Osińska z wielkopolskiej policji. – Całe zdarzenie zauważył pracownik ochrony, który stanął na drodze złodzieja. Interwencja ochroniarza nie powstrzymała uporu mężczyzny, który nie chciał rozstawać się ze skradzioną bluzą. Groził pozbawieniem życia i z całych sił szarpał i odpychał pracownika sklepu. Ochroniarz nie dał jednak za wygraną i obezwładnił, jak okazało się po przyjeździe wezwanej na miejsce policji, 42-letniego obywatela Ukrainy.

Policjanci zatrzymali mężczyznę i zabrali na komendę. Tam Ukrainiec usłyszał oprócz zarzutów dotyczących kradzieży bluzy, kolejny, w sprawie telefonu komórkowego, który został skradziony tego samego dnia na terenie Gniezna. Jak się okazało oskarżony miał go przy sobie. Mężczyzna miał się dopuszczać również innych kradzieży na terenie całej Wielkopolski. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. W więzieniu może spędzić nawet dziesięć lat.

Źródło: KWP

Dodaj komentarz

avatar