Gniezno: Ukradziono nakrętki zbierane na leczenie chorego. Były warte 300 złotych

Damian Julkowski fot. Siepomaga

Niepełnosprawny Damian Julkowski zbiera pieniądze na leczenie. Jedną z metod było zbieranie nakrętek i one właśnie zostały skradzione. Ale gdy historia kradzieży rozeszła się po kraju – w ciągu dwóch dni zebrał potrzebną kwotę.

Damian od wielu lat jest chory na zapalenie rdzenia kręgowego. Od dwóch lat zbiera pieniądze na terapię komórkami macierzystymi, bo terapia jest dla niego szansą na poprawę jakości życia.

Niestety, jest też płatna i kosztowna, dlatego bliscy Damiana chwytają się każdej szansy, by zebrać pieniądze na leczenie. Zbieranie nakrętek było jedną z nich – i to właśnie te zebrane nakrętki zostały skradzione z piwnicy, w której je przechowywano. Łupem złodziei padło 25 worków. Miały wartość około 300 zł, ale dla Damiana oznaczały dalsze leczenie, były więc warte o wiele więcej…

Rodzina powiadomiła policję, jednak nie było wielkiej szansy na ich znalezienie – a Damian już raz musiał przerwać leczenie właśnie z powodu braku pieniędzy. Jednak policja opublikowała komunikat prosząc o pomoc w szukaniu sprawców kradzieży, a po niej historię Damiana i kradzieży nakrętek opisały media, podając także adres zbiórki na siepomaga.pl. I w ciągu dwóch dni udało się zebrać pieniądze na kolejną dawkę komórek macierzystych dla Damiana!

Jak informuje portal gniezno24.com, w ciągu tych dwóch dni udało się zebrać 150 tys. zł, a pieniądze nadal napływają z całej Polski z życzeniami dla zdrowia dla Damiana. Środki na drugą dawkę komórek macierzystych już są, a nadwyżka zostanie przeznaczona na rehabilitację Damiana.