Gniezno: Sześć osób zatrzymanych w sprawie mężczyzny ranionego nożem

szpital Gniezno fot. ZOZ Gniezno

Wymuszenia rozbójnicze, udział w zorganizowanej grupie przestępczej i pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Takie zarzuty usłyszało sześciu mężczyzn zatrzymanych przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Wszystko zaczęło się 24 listopada – wieczorem policjanci otrzymali informację, że do gnieźnieńskiego szpitala w poważnym stanie trafił 43-letni mężczyzna z ranami ciętymi i kłutymi. W tym samym czasie na terenie jednej z kamienic przy ulicy Wawrzyńca w Gnieźnie znaleziono plamy krwi, a na klatce schodowej doszło do rozpylenia gazu. Interweniowały służby – pogotowie, strażacy i policjanci, które jednak na miejscu nikogo nie zastały.

Funkcjonariusze kilku wydziałów zaczęli ustalać okoliczności w jakich doszło do ranienia pokrzywdzonego, a grupa dochodzeniowa zabezpieczała ślady. Dość szybko powiązano zgłoszenia z ulicy Wawrzyńca oraz ze szpitala ze sobą. Kilka godzin później na Facebooku gnieźnieńskiej policji pojawił się komunikat: ranny mężczyzna zmarł, a policja szukała świadków zdarzenia i osób, które pomogły mu dostać się do szpitala. Apel spotkał się z dużym odzewem ze strony internautów – i policjanci z grupy realizacyjnej zaczęli zatrzymywać sprawców.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego sześciu zatrzymanych zostało doprowadzonych do prokuratury, gdzie prokurator przedstawił im zarzuty dotyczące udziału w bójce ze skutkiem śmiertelnym, wymuszenia rozbójniczego, rozboju i udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Dodatkowo u jednego z podejrzanych w mieszkaniu znaleziono narkotyki, za co również usłyszał zarzut.

W sobotę, 27 listopada sąd zdecydował o ich trzymiesięcznym areszcie. Za te przestępstwa grozi kara do 12 lat więzienia.

Źródło: KPP Gniezno