Policja fot. Sławek Wąchała

Gniezno: Rzucił psem o schody, a później… ugryzł policjanta

45-letni mężczyzna rzucał psem o drewniane schody, bił go, a gdy wezwani policjanci usiłowali mu przeszkodzić – kopnął policjantkę, a jej kolegę ugryzł w łydkę. Grozi mu 5 lat więzienia.

Gnieźnieńscy policjanci otrzymali informacje o znęcaniu się nad zwierzęciem na telefon alarmowy 31 marca, około godziny 22.00. Gdy przyjechali we wskazane miejsce, zastali tam 45-latka, który bił swojego psa.

Policjanci próbowali go powstrzymać, ale mężczyzna nie przestawał bić psa, a w końcu rzucił nim o drewniane schody. Wtedy funkcjonariusze obezwładnili go. Podczas zatrzymywania sprawca kopnął policjantkę, ugryzł policjanta w łydkę, a następnie uderzył go w twarz, w wyniku czego uszkodził mu okulary korekcyjne.

45-latek trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Jego pies, Misia, trafił pod opiekę gnieźnieńskiego TOZ-u. 2 kwietnia prokurator przedstawił podejrzanemu zarzuty dotyczące znieważenia funkcjonariuszy policji, naruszenia ich nietykalności cielesnej i stosowania groźby bezprawnej w celu zmuszenia ich do zaniechania prawnej czynności zatrzymania osoby. Dodatkowo prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Wcześniej mężczyzna był karany za podobne przestępstwa.

Zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt i kodeksu karnego za popełnione przestępstwa grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

KWP, el

25
Dodaj komentarz

avatar
Piotr Guszczak
Piotr Guszczak

Bardzo mało 10 lat

Byk Ferdek
Byk Ferdek

Kula w łeb świrowi, a nie 5 lat wakacji na koszt podatnika.

Adam Karlin
Adam Karlin

A z Gniezna, pewnie uciekł z psychiatra ?

Edward Szwec
Edward Szwec

Tęczowa zaraza w natarciu …

Carmen Monica Miranda
Carmen Monica Miranda

Wrrrr świat się kończy..