Gniezno: Rada powiatu dołożyła 4 mln zł do budżetu szpitala

szpital Gniezno fot. ZOZ Gniezno
Dzięki tym pieniądzom sytuacja szpitala znacznie się poprawi, bo szpital spłaci część zadłużenia. Dzięki oszczędnościom dług w tym roku ma już nie wzrosnąć.

Sytuacja finansowa powiatowego szpitala w Gnieźnie nie jest dobra, ale to można powiedzieć o wielu placówkach w Polsce. Sytuację pogarsza trwająca od 10 lat rozbudowa, i to rozbudowa z perturbacjami.

Ostatnio, jak o tym informowaliśmy, prace zostały przerwane w sierpniu, bo firma, która je prowadziła, obawiała się, że nie dostanie wynagrodzenia ze względu na długi szpitala. Ostatecznie stronom udało się porozumieć, ale szpital musiał zaciągnąć pożyczkę w wysokości 50 mln zł i podwyższyć kontrakt z firmą o 7 mln.

Dlatego każda pomoc finansowa jest jak najbardziej pożądana, bo poprawi sytuację placówki – choć powiat, żeby wspomóc szpital, musiał zabrać te pieniądze z rozbudowy dróg i remontów szkół.

Rozbudowa szpitala ma się zakończyć za 2 lata, a całość ma kosztować ponad 69 mln zł. I tak naprawdę dopiero wtedy finansowo szpitalowi będzie trochę lżej.

el