policja fot. policja

Gniezno: Prowadził bez prawa jazdy, ale pod wpływem narkotyków

Najpierw wykonywał dziwne manewry samochodem na szosie, zatrzymany przez policję nie umiał logicznie odpowiedzieć na zadawane pytania, a na koniec wręczył funkcjonariuszom… dwa woreczki strunowe z narkotykami.

Do zdarzenia doszło w piątkowy wieczór w centrum Gniezna. Policjanci kryminalni z gnieźnieńskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej audi, którego kierujący zaczął wykonywać gwałtowne manewry na drodze.

Jak się okazało, 20-letni kierowca nie posiadał prawa jazdy, dodatkowo był senny i wypowiadał się nielogicznie. Sam dobrowolnie przekazał funkcjonariuszom dwa woreczki strunowe z zawartością narkotyków.

Stróże prawa byli jednak nieufni i sami postanowili przeszukać auto, w którym znaleźli kolejne narkotyki. W sumie mundurowi znaleźli ponad 20 gramów marihuany i niewielką ilość amfetaminy. Dodatkowo mężczyźnie pobrano krew do badań. Auto zostało zabezpieczone na parkingu depozytowym.

Zatrzymany usłyszał już zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. W przeszłości był notowany przez policję.

KPP Gniezno, el

Dodaj komentarz

avatar