Gniezno: Problemy z TBS-em. I prezydentem

fot. Tomasz Sienicki
Gnieźnieńscy radni PIS domagają się uchylenia nadzwyczajnych uprawnień dla prezydenta miasta do dysponowania nieruchomościami komunalnymi. Ich zdaniem może to prowadzić do nadużyć, czego dowodem jest sprawa gnieźnieńskiego TBS.

Jak podaje Radio Poznań, obecnie prezydent Gniezna może podejmować decyzje dotyczące komunalnych nieruchomości bez pytania radnych o zdanie. I zdaniem radnych Prawa i Sprawiedliwości nie jest to dobre rozwiązanie. Dowodem na to jest sprawa gnieźnieńskiego TBS-u, który został przejęty przez Skarb Państwa – z powodu błędów proceduralnych popełnionych przez p[rezydenta. Gdyby swoje decyzje konsultował z radnymi – do takiego błędu by z pewnością nie doszło, uważają radni PiS. Taka niekompetencja w prywatnej firmie zaowocowałaby utratą stanowiska. W samorządzie prezydent powinien stracić uprawnienia do dysponowania nieruchomościami, skoro nie umie tego robić.

Innego zdania są radni Platformy Obywatelskiej. Przypominają swoim kolegom z rady, że nawet najlepszy prezydent miasta nie ma władzy nad sądem. A to własnie sąd zaniedbał wpisania do ksiąg wieczystych TBS-u i dlatego nieruchomość przejął Skarb Państwa. Przy czym sprawa wcale nie jest zakończona, władze Gniezna dążą do odzyskania nieruchomości i wszystko wskazuje na to, że – mając silne argumenty – odzyskają ją.

Radio Poznań, el

Podziel się: