wiatrówka fot. policja

Gniezno: Postrzelił kolegę z wiatrówki

18-latek testując nową wiatrówkę przypadkowo strzelił z niej do kolegi rówieśnika. Sprawą zajmuje się policja.

Do zdarzenia doszło 27 maja po południu na terenie gminy Niechanowo. Jak ustalili przybyli na miejsce funkcjonariusze, podczas zabawy z wiatrówką jej 18-letni właściciel przypadkowo postrzelił 18-letniego kolegę. Postrzelony z niewielką raną w okolicy klatki piersiowej został przewieziony do szpitala w Gnieźnie, gdzie usunięto mu śrut. Stamtąd po opatrzeniu został zwolniony do domu.

Rana nie była poważna, a jego życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo. jednak policjanci zabezpieczyli karabinek i amunicję, z której został raniony 18-latek i zaczęli badać sprawę. I okazało się, że czterech młodych mężczyzn – wszyscy z Witkowa – postanowiło zrobić urodzinowy prezent swojemu koledze. Na 18 urodziny kupili mu wiatrówkę, na którą nie jest potrzebne zezwolenie. Podczas zabawy na terenie pustostanu młodzi mężczyźni strzelali do tarczy i właśnie wtedy doszło do przypadkowego postrzelenia.

Policjanci ostrzegają przed nieodpowiedzialną zabawą z karabinkami pneumatycznymi.
– Powinniśmy wiedzieć, że śrut wystrzelony z wiatrówki może spowodować u człowieka poważne obrażenia – ostrzegają gnieźnieńscy stróże prawa. – Włącznie ze skutkiem śmiertelnym.

KPP Gniezno, el

2
Dodaj komentarz

avatar
Fx impact
Fx impact

Na zdjeciu b3 za 200zl

Tomtom
Tomtom

Powazna rzecz, trzeba to zglosic a karabinek zabezpieczyc….
Ale jakby przypadkowo uderzyl go np. mlotkiem to juz lekarz by nic nie zglosil a i mlotka “mlotki” by nie zabezpieczaly.
Kiedy tu bedzie normalnie?