Gniezno: Policja apeluje o nie wpuszczanie obcych do domów

Jeden złodziej odwracał uwagę domowników, a pozostali w tym czasie plądrowali mieszkanie. Takich kradzieży w ciagu ostatniego tygodnia w Gnieźnie. Dlatego policjanci apelują, by nie wpuszczać obcych do mieszkań.

By dostać się do domu upatrzonej osoby, złodzieje korzystają z rozmaitych pretekstów: na przykład podają się pracowników gazowni. Jak informuje Radio Poznań, właśnie z tego pretekstu skorzystał złodziej okradając starszą panią. Poprosił ją, żeby odkręciła kurki w kuchence i w tym czasie ukradł jej 1500 złotych. Starszy pan z kolei wpuścił do mieszkania mężczyznę, który prosił o rozmienienie pieniędzy, a tak naprawdę przyszedł po to, by dowiedzieć się, gdzie gospodarz trzyma gotówkę. Gdy się upewnił, wrócił tam po jakimś czasie, poprosił o kartkę i długopis, by odwrócić uwagę starszego pana – i ukradł 1600 zł.

Jak twierdzą policjanci, takich kradzieży w ostatnim tygodniu jest całkiem sporo. Dlatego apelują do mieszkańców miasta, zwłaszcza tych starszych, by nie otwierali drzwi osobom obcym, których nie znają. Mogą się podawać za pracowników gazowni czy energetyki – w takich przypadkach trzeba pamiętać o tym, że takie kontrole są wcześniej ogłaszane na klatkach schodowych i w siedzibie administracji budynków. Jeśli ma się wątpliwości – zawsze lepiej najpierw zadzwonić do administracji, a dopiero po upewnieniu się wpuścić fachowca do domu.

Radio Poznań, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: