policja fot. KWP

Gniezno: Podała się za pracownicę ośrodka zdrowia – i okradła staruszkę

25 tysięcy złotych ukradła fałszywa pracownica ośrodka zdrowia starszej pani, którą odwiedziła. Pretekstem było rzekome przekazanie pieniędzy na zakup leków.

4 stycznia po południu do drzwi starszej pani zapukała obca kobieta, która podała się za pracownicę ośrodka zdrowia. Kobieta powiedziała, że przyszła przekazać pieniądze jako dofinansowanie do zakupu leków. Seniorka wpuściła kobietę do mieszkania, a ona, wykorzystując chwilę nieuwagi gospodyni, ukradła z jej mieszkania prawie 25 tys. zł.

Gdy starsza pani zorientowała się, że została okradziona, natychmiast zgłosiła się na policję, podając dokładny opis oszustki. Policjanci z Gniezna prowadzą w tej sprawie śledztwo i apelują przy okazji, żeby nigdy nie wpuszczać do domu obcych osób, bez względu na to, jakiego pretekstu użyją. Każdy, kto podaje się za jakiegokolwiek urzędnika, powinien okazać stosowną legitymację służbową albo identyfikator, ale ponieważ one także mogą być podrobione, najlepiej sprawdzić tożsamość gościa dzwonią do jednostki, z której rzekomo przyszedł – ale nie na numer, który nam poda, tylko taki, którzy sami znajdziemy w książce telefonicznej. Można też zaproponować, że sami się zgłosimy do danego urzędu i zapytać, kiedy mamy przyjść.

To kolejny przypadek oszustwa w Wielkopolsce. W bardzo podobny sposób została oszukana seniorka z Międzychodu, o czym piszemy tutaj.

KPP Gniezno, el