park Kościuszki, petardy fot. SM w Gnieźnie

Gniezno: Odpalali petardy w parku. Pod kamerami monitoringu

Straż Miejska w Gnieźnie otrzymała informację, że w parku Kościuszki ktoś puszcza petardy. Zatrzymani na miejscu mężczyźni twierdzili, że to nie oni – ale całe zdarzenie nagrały kamery monitoringu…

Czterej mężczyźni zostali wylegitymowani i poinformowani o wszczęciu czynności wyjaśniających, które dokładnie wykażą, kto dokładnie popełnił wykroczenie. Nie bardzo się tym przejęli – po odjeździe patrolu straży miejskiej ponownie… odpalili petardy. i ponownie pod kamerami monitoringu.

Ponieważ wyszli z parku przed przyjazdem służb, byli pewni, że nikt im niczego nie udowodni. Jednak kamery w parku zarejestrowały jednak zarówno pierwsze, jak i drugie wykroczenie. Analiza nagrania i dane osób wcześniej wylegitymowanych pozwoliły na zebranie wystarczającego materiału dowodowego i postawienie zarzutów sprawcom wykroczeń o charakterze chuligańskim.

Podejrzanych wezwano już na przesłuchanie i rozliczenie. Za każdy z powyższych czynów grozi sprawcom grzywna w postępowaniu mandatowym do 500 zł lub w sądzie do 5 tys. zł, nawet kara aresztu lub ograniczenia wolności. Sprawa jest rozwojowa, jak twierdzą strażnicy. Przypadków zakłócania spokoju i porządku było w Gnieźnie ostatnio sporo i wiele wskazuje na to, że mogą to być ci sami sprawcy.

SM Gniezno, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze