Biskup senior archidiecezji gnieźnieńskiej przebywał w szpitalu od kilku dni. To po kontakcie z nim prymas Polski został objęty kwarantanną. Niestety, duchownego nie udało się uratować. Miał 83 lata.
Bogdan Wojtuś był emerytowanym biskupem pomocniczym archidiecezji gnieźnieńskiej. zakażenie potwierdzono u niego w ubiegłym tygodniu, a do szpitala trafił w sobotę. Niestety, mimo wysiłków służb medycznych nie udało się go uratować.
Z powodu kontaktu z biskupem Wojtusiem na kwarantannie przebywa prymas Polski abp Wojciech Polak.
el