policja Gniezno fot. policja

Gniezno: Nie zgłosił śmierci ojca, żeby pobierać jego zasiłek

Zarzuty znieważenia zwłok i wyłudzenia pieniędzy usłyszał w prokuraturze 28-letni mieszkaniec Gniezna, który od grudnia 2019 roku mieszkał ze zwłokami swojego ojca.

W piątek rano, 28 lutego gnieźnieńscy policjanci otrzymali informację od jednej z mieszkanek osiedla Grunwaldzkiego w Gnieźnie o brzydkim zapachu wydobywającym się z jednego z mieszkań. Na miejsce udali się policjanci referatu patrolowo – interwencyjnego, którzy na miejscu przekonali się, że kobieta nie przesadza – zapach rzeczywiście był intensywny i bardzo charakterystyczny.

Zlokalizowanie miejsca nie było już trudne, zwłaszcza że sąsiedzi poinformowali policjantów o długiej nieobecności jednego z lokatorów. Miał rzekomo wyjechać do rodziny, jak mówił jego syn.

Podejrzenia funkcjonariuszy, że źródłem zapachu jest piwnica w mieszkaniu nieobecnego mężczyzny sprawdziły się. Po odsunięciu tapczanu, pod którym znajdował się władz do piwnicy, otworzyli go i w piwnicy znaleźli zwłoki w znacznym rozkładzie, najprawdopodobniej należące do 57-letniego lokatora mieszkania.

Funkcjonariusze zatrzymali mieszkającego z nim jego 28-letniego syna, jednak przeprowadzona w Zakładzie Medycyny Sądowej sekcja zwłok nie wykazała, by 57-latek zmarł na skutek działania osób trzecich. Dlatego prokurator przedstawił zatrzymanemu 28-latkowi jedynie zarzut znieważenia zwłok oraz wyłudzenia pieniędzy po zmarłym ojcu za ostatnie dwa miesiące. Przestępstwa te zagrożone są kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna przyznał się do winy i wyjaśnił, że chodziło mu o odbieranie zasiłku ojca, dlatego nie zgłosił jego śmierci.

KPP Gniezno, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze