drive thru 5 fot. WBOT

Gniezno: Mobilne centrum pobrań od 1 czerwca

Już od najbliższego poniedziałku przez cały tydzień w Gnieźnie, decyzją wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka, otwarte zostanie mobilne centrum pobrań prób covid-19 test and go.

Gnieźnieńskie drive-thru będzie działać od poniedziałku do piątku (1-5 czerwca) na parkingu przed stadionem Mieszko w Gnieźnie (ul. Strumykowa). Osobom, które przyjadą autem do centrum covid-19, zostaną pobrane wymazy. Próbki trafią do laboratorium w Poznaniu, gdzie zostaną poddane badaniom.

– Zachęcam mieszkańców, którzy chcą się przebadać, by telefonicznie zgłaszali się do sanepidu. Drive-thru w Gnieźnie będzie trwało 5 dni – mówi wojewoda Łukasz Mikołajczyk.

W godzinach od 10:00 do 19:00 osoby z objawami bądź z podejrzeniem choroby covid-19 będą mogły bezpłatnie przebadać się na obecność koronawirusa po uprzedniej telefonicznej kwalifikacji przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną pod numerem telefonu – 61 65 68 075.

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka. Jego zabezpieczeniem zajmują się żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Państwowa Inspekcja Sanitarna oraz samorząd Gniezna. Dotychczas centra pobrań prób covid-19 test and go uruchomione zostały między innymi w Krotoszynie, Kaliszu, Ostrowie Wielkopolskim, Kępnie oraz Pleszewie.

WUW, el

Dodaj komentarz

avatar